Вчені, які брали участь в експедиції до глибоководного хребта, на північ від Гавайських островів, у 2022 році зробили несподіване відкриття. Вони знайшли на дні Тихого океану щось, що нагадувало дорогу із жовтої цегли. Насправді це стародавнє засохле дно озера, яке нагадує дорогу, повідомляє Science Alert.
«Дорогу» виявило дослідне судно Nautilus під час обстеження хребта Ліліуокалані у морській національній пам'ятці Папаханаумокуакеа (PMNM).
PMNM — одна з найбільших морських заповідних зон у світі, вона більша за всі національні парки США разом узяті. Але зараз вивчено лише 3% її морського дна.
Дослідники із Ocean Exploration Trust вивчають цей регіон, розташований на глибині близько 3000 метрів під водою. У ролику з найкращими моментами експедиції, який опублікували вчені, вони натрапили на «дорогу до країни Оз».
Дивно, що дно озера, яке дослідники виявили на вершині підводної гори Нутка, знаходиться під водою на глибині близько 1000 метрів, але виглядає сухим. У трансляції радіопереговорів команди дослідників, яка потрапила на відео, чути, що вони обговорюють, що земля виглядає майже як запечена кірка, яку можна відколоти.
На одній ділянці вулканічна порода розкололася таким чином, що нагадує цеглу.
"Унікальні 90-градусні розломи, ймовірно, пов'язані з нагріванням і охолодженням через численні виверження на цьому обпаленому кордоні", - заявили вчені.
Нещодавно мисливці за аваріями кораблів виявили біля узбережжя Греції уламки британського підводного човна, який затонув у 1943 році. Тим самим вони змогли розкрити таємницю його зникнення.