США час покарати Путіна за обман у питанні ядерної зброї - Bloomberg View

Поділитися
США час покарати Путіна за обман у питанні ядерної зброї - Bloomberg View США збирається відновити розробку ракет середньої і малої дальності. © the-day-x.ru
Вашингтон може просунутися у розвитку ракет середньої і малої дальності, не порушуючи угоду від 1987 року.

Те, що президент Дональд Трамп постійно виправдовує Володимира Путіна, кидає погану тінь на зовнішню політику США. Але є і промінь світла, через який Росія стривожена.

Тепер Пентагон розпочинає розробку крилатих ракет наземного базування, які заборонені умовами Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Це давно запізнілий крок, мета якого змусити Росію заплатити за порушення цієї ж угоди.

Про це на сторінках Bloomberg пише професор Центру закордонних справ Генрі Кіссінджера в Університеті Джона Гопкінса Хел Брандс.

Він нагадує, що договір, який підписали президент США Рональд Рейган і лідер СРСР Михайло Горбачов у 1987 році, був взірцем у сфері контролю за озброєнням для двох суперсил Холодної війни. Замість того, щоб скорочувати кількість ракет, Вашингтон і Москва домовилися взагалі знищити всі крилаті ракети, здатні подолати від 300 до 3,4 тисяч миль. Це була серйозна деескалація і навіть розворот у гонці озброєнь. Договір став ключовим моментом на шляху завершення Холодної війни.

Але такі угоди працюють лише тоді, коли обидві сторони дотримуються всіх їхніх умов. А Кремль останнім часом лише знущався над правилами. Роками США знали, що Росія розвиває і тестує крилаті ракети наземного базування з дальністю дії, яка суперечить угоді. Хоча Москва постійно це заперечувала, наполягаючи, що це зовсім інші ракети.

Вашингтон так і не відповів на російські порушення, тому що Кремль просто ігнорував, заперечував американські звинувачення чи намагався замулити воду звинуваченнями у відповідь. Адміністрація Барака Обами так довго не наважувалася відмовитися від виконання договору про ракети зі свого боку, що, здавалося, вдихнути нове життя в домовленості з Московю вже не вдасться.

Тепер, коли Росія розгорнула свої заборонені ракети, представники Конгресу, Пентагону і союзників по НАТО нарешті вирішили, що настав час змусити Кремль заплатити.

В оборонний бюджет Конгрес заклав 58 мільйонів доларів на розробку і розвиток ракет середньої дальності, крилатих ракет наземного базування. А чиновники в Пентагоні дали зрозуміти, що їм нетерпиться виконати цей план. Автор наголошує, що сама лише розробка і розвиток, на відміну від тестування і розгортання, не суперечить договору, який підписали Рейган і Горбачов. Однак, фундамент для розробки заборонених ракет вже закладений, якщо Росія не повернеться до дотримання старих домовленостей.

Минулого вересня у Росії запустили міжконтинентальну балістичну ракету. З космодрому "Плесецьк" в Архангельській області військові здійснили пуск твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 "Ярс" шахтного базування.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі