Спроби Байдена налагодити відносини з Європою мають вирішальне значення для його глобальної стратегії — The Washington Post

Поділитися
Спроби Байдена налагодити відносини з Європою мають вирішальне значення для його глобальної стратегії — The Washington Post © mjayit.blogspot.com
Побудова трансатлантичної демократичної коаліції може бути непростим завданням.

Минулого тижня новий американський президент Джо Байден чітко заявив, що його намагання відродити відносини США з традиційними союзниками в Європі - це не просто питання виправлення помилок його попередника Дональда Трампа. Можливо, Байдену буде важко об’єднати США та Європу проти спільних ворогів, але відновлення зв’язків із демократичними союзниками матиме важливе значення для глобальної стратегії американського лідера, пише The Washington Post.

 «Ми, в розпал фундаментальних дебатів про майбутнє та напрямок нашого світу, спостерігаємо за змаганням між демократією та самодержавством», - сказав Байден під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Він стверджував, що "мобілізація" демократій повинна стати головною «зброєю» у боротьбі з Росією, Китаєм та іншими диктатурами. Для цього буде потрібно тісне партнерство.

Як мовчки визнав Байден, побудова трансатлантичної демократичної коаліції може бути непростою. Нещодавно Європейський Союз оголосив про велику інвестиційну угоду з Китаєм, попри невдоволення адміністрації Байдена. Франція є одним з кількох демократичних урядів, які намагаються досягнути розрядки замість реалізації подальшого протистояння режиму російського президента Володимира Путіна.

Попри те, що в ЄС активно підтримують заяву Байдена про те, що його адміністрація "рішуче налаштована на відновлення стосунків із Європою", багато європейців явно сумніваються в тому, що політика колишнього президента Дональда Трампа "Америка передусім" назавжди відступила.

Зрештою, Путін та китайський лідер Сі Цзіньпін також можуть сприяти досягненню цілей Байдена, навіть самі того не розуміючи. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров з усіх сил намагався дати відсіч і принизити керівника зовнішньої політики Європейського Союзу, коли чиновник цього місяця відвідав Москву. І сильна критика угоди між ЄС та Китаєм на тлі репресій Пекіна щодо Гонконгу та уйгурів, можливо, спровокувала заяву канцлера Німеччини Ангели Меркель у Мюнхені про те, що «трансатлантичні партнери та демократії повинні зробити щось для протидії глобальному впливу Китаю».

Наразі адміністрація Байдена планує поєднувати свою риторику з деякими кроками спільно із європейцями. Минулого тижня команда Байдена відмовилася від політики адміністрації Трампа в односторонньому порядку змусити відновити санкції ООН проти Ірану. Також державний секретар Ентоні Блінкен прийняв пропозицію Європейського Союзу щодо переговорів про відновлення міжнародної угоди 2015 року, яка обмежує ядерну програму Ірану. Такі злагоджені дії демократичних союзників вже принесли свої плоди, адже Іран частково пішов на поступки МАГАТЕ і дозволив інспекторам ООН перевіряти іранські ядерні об’єкти, попри попередні погрози заборонити інспекції.

Минулого тижня Державний департамент США також спокійно прийняв ідею санкцій проти додаткових компаній, які будують газопровід "Північний потік-2" між Росією та Німеччиною. Саме цей газопровід був найважливішим предметом суперечок між адміністрацією Трампа та Берліном. Байден справедливо назвав проект газопроводу "невдалою угодою" через те, що він потенційно ризикує збільшити російський вплив на Європу та завдати шкоди Україні, яка наразі отримує прибуток від транзиту газу через свою територію.

Але спроба вбити проект, коли він завершений фактично на 90 відсотків, ризикує розірвати відносини з однією із наймогутніших країн Європи, яка повинна бути в центрі будь-якого демократичного альянсу для боротьби з авторитаризмом. У цьому випадку США ризикують зайти в глухий кут. Відомо, що Блінкен шукає шляхи вирішення проблеми трубопроводу, можливо, за допомогою надання конкретних гарантій для України, резюмує видання.

У своїй нещодавній промові новий американський президент Джо Байден повторив попередню обіцянку "провести демократичний саміт". Привабливість цієї ідеї для нового лідера США очевидна. У той час, коли суперництво між Америкою, Китаєм та Росією зростає, такий демократичний саміт стане підтвердженням ролі США як «лідера вільного світу». Подібне повідомлення від Америки може мати важливе значення, з огляду на загальний демократичний занепад у всьому світі. Тим не менше, Байдену та його команді було б краще відкласти свої плани щодо саміту - принаймні на деякий час, пише Financial Times.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі