Як зазначає видання, відповідний запит з'явився в рамках розслідування можливих зв'язків команди президента США Дональда Трампа з Кремлем. Воно проводиться спеціальним радником ФБР Робертом Мюллером.
Джерела журналістів у ФБР повідомили про те, що запит пов'язаний із подальшою перевіркою Мюллером екс-голови виборчого штабу президента США Пола Манафорта. Обвинувачення Манафорту були висунуті в жовтні.
Раніше видання Bloomberg повідомило про те, що банк фігурує у двох американських розслідуваннях. Одне з них стосується відділення кредитних карт банку, інше – можливого відмивання грошей з Росії. При цьому, як зазначає видання, розслідування, що проводиться прокуратурою США в Нью-Йорку, пов'язане з потраплянням потоку нелегальних російських коштів на нью-йоркський ринок нерухомості.
Власники FBME відкидають усі обвинувачення у відмиванні грошей. Представники банку також повідомили виданню про те, що Пол Манафорт ніколи не був їхнім клієнтом.
FBME, раніше відомий як Федеральний банк Близького Сходу, заснований у Танзанії, але близько 90% його банківських операцій проводилися на Кіпрі. У повідомленні мережі по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) Міністерства фінансів США у 2014 році йшлося про те, що банк викликає першочергові підозри у тому, що є структурою для відмивання грошей.
Крім того, у звіті йшлося про те, що FBME ухиляється від спроб Центрального банку Кіпру перевірити його діяльність, а також сприяє відмиванню грошей, фінансуванню тероризму, міжнародній організованій злочинності, шахрайству, ухиленню від санкцій, торгівлі зброєю та політичній корупції.
Внутрішній звіт Центрального банку Кіпру за 2014 рік, що стосується діяльності FBME, отриманий журналістами, свідчить про те, що FBME встановив банківські відносини з кількома росіянами з категорії політично чутливих клієнтів. Крім того, близько половини клієнтів банку були громадянами РФ. У тому числі близький до Путіна Володимир Смирнов і член політсили російського гаранта – партії "Єдина Росія" - Олександр Шишкін.
Минулого року FBME потрапив під дію "п'ятого спеціального заходу" - жорсткого регуляторного інструменту США, створеного після терактів 11 вересня. Так, банку було заборонено вести бізнес у Сполучених Штатах, використовувати долари США, а американським банкам було заборонено відкривати та використовувати будь-які рахунки від імені FBME.
Як зазначають журналісти, залишається незрозумілим, чому Мюллер і його команда слідчих цікавляться фінансовими даними нині закритого банку. Однак це свідчить про те, що він продовжує вивчати фінансові потоки з Кіпру.
Нагадаємо, 30 жовтня екс-голова штабу Трампа і політконсультант екс-президента-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.
Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема,вони обвинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.
Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом застави: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають.
Детальніше про розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера читайте у матеріалі Марини Денисенко "Отруєння малими дозами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".