Як повідомляє The Independent, Руссель теж друкується в журналі під псевдонімом Дельфіль де Тон. Він розповів, що ще у 70-х роках, коли видання називалося Hara-Kiri Hebdo, сперечався з Шарбоньє через провокативні малюнки. Однак в 2011 році художник наважився опублікувати першу карикатуру на пророка Мухаммеда.
"Я не знаю, що змушувало його підставляти команду", - прокоментував творчість друга Руссель.
Перша публікація карикатури на мусульманського пророка завершилася вибухом в редакції.
"Я думаю, ми були дурнями, які наражалися на непотрібний ризик. Саме так. Ми думаємо, ми невразливі. Роками і навіть десятиліттями ми влаштовували провокації. І от одного дня провокація спрацювала проти нас", - прокоментував теракти співзасновник видання, додавши, що Шарбоньє не варто було малювати карикатури на пророка Мухаммеда.
14 січня новий номер Charlie Hebdo з сумним Мухаммедом надійшов у продаж. У цьому номері журналу представлені роботи усіх загиблих журналістів і карикатуристів. У редакційній статті журналісти дякують мільйони людей, які заявили "Я - Шарлі". При цьому вони підкреслюють, що не хочуть більше чути звинувачень у "провокаціях".
Жертвами терористичних атак у Франції з 7 по 9 січня стали 17 осіб, поранено 19. В ході атаки на видання Charlie Hebdo 7 cічня загинули 12 осіб, в тому числі, двоє поліцейських.