Спікери в Давосі обговорили потенційну загрозу нової пандемії та як їй запобігти

Поділитися
Спікери в Давосі обговорили потенційну загрозу нової пандемії та як їй запобігти © unsplash/mufidpwt
Зокрема, важливо використовувати досвід боротьби з коронавірусом.

За оцінками, розробка безпечних і ефективних вакцин дасть економіці та суспільству шанс стримати нову потенційну пандемію до того, як вона пошириться. Спікери Всесвітнього економічного форуму в Давосі обговорили потенційну загрозу нової пандемії та як їй запобігти.

«Всі знають, що пандемія коронавірусу була катастрофою. Вона дестабілізувала ситуацію в світі. Досі відчуваються геополітичні наслідки пандемії», - зазначив головний виконавчий директор Коаліції з підготовки до епідемій та інновацій (CEPI) Річард Хатчетт.

Він додав, що інфекції, хвороби та пандемії це реальна загроза, про яку не можна забувати. Саме тому потрібно враховувати досвід боротьби з попередніми пандеміями.

За його словами, відповідь на пандемію коронавірусу супроводжувалася нерівністю доступу до ліків та вакцин.

«Були різні причини нерівності у доступу до вакцин. Одна з них — структурна. Тобто те, як поширюються та розподіляються вакцини. Ще одна причина — дефіцит. Де є дефіцит, там буде нерівність», - пояснив він.

«Сьогодні важливо оцінити те, як ми можемо організувати медичні можливості швидше. Що для цього потрібно у політичному плані, у науковому плані», - додав Хатчетт.

Голова Консультативної ради високого рівня з питань охорони здоров’я та зміни клімату Lancet Countdown Хелен Кларк вказала на ситуацію з новим спалахом коронавірусу в Китаї.

«Люди у всьому світі вже «попрощалися» з коронавірусом. Але, як ми знаємо, коронавірус ще не «попрощався» з нами», - зазначила вона.

На її думку, потрібно шукати можливості для того, щоб впоратися з новою пандемією краще, ніж це зробив світ минулого разу.

«Ситуація в Китаї підкреслила те, що потрібно більше реформ та дій, і що не потрібно забувати про цю загрозу. Також це досвід, який допоможе протистояти потенційній пандемії в майбутньому», - вважає Кларк.

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії (1997-2007) Тоні Блер заявив, що політичні лідери повинні, зокрема, фокусувати свою увагу на загрозі пандемій.

«Реальність така, що коронавірус наразі на задньому плані у політичних дискусіях, хоча коронавірус ще нікуди не зникнув.  Потрібно, аби політичні лідери зрозуміли невідкладність цього питання. Якщо ми кажемо їм зараз: дивіться, існує потенційна загроза пандемії в майбутньому, вони думають: можливо, це буде проблема для когось іншого. Якщо ви скажете, що протягом кількох років ви зможете досягнути значних змін у сфері охорони здоров’я для вашого населення, це приверне їхню увагу. По-друге, вони повинні фокусуватися на можливостях змінити сферу охорони здоров’я», - вважає він.

На його думку, розвиток вакцин дасть значні можливості.

«Важливо, як відбувається співпраця між науковцями та політиками. Також багато країн зрозуміли, що якщо вони не матимуть власних можливостей для виробництва медикаментів, вакцин, прямо чи опосередковано — через партнерство з іншими країнами, це значний недолік», - додав Блер.

Крім того, за його словами, важливою є цифровізація сфери охорони здоров’я.

Головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що під час боротьби з пандемією коронавірусу та у виробництві вакцин його компанія зіштовхнулася з різними викликами. Він вказав на виробничі виклики, а також на логістичні та фінансові.

«Але найбільшим викликом був політичний. Питання можливості використовувати вакцини стало досить політизованим після того, як ми виготовили вакцини. Це були виклики для всіх виробників вакцин. Уряди, всі були стурбовані на початку», - пояснив Бурла.

«Я думаю, ми повинні проаналізувати успішні фактори боротьби з пандемією коронавірусу, щоб краще підготуватися до нової пандемії. Таких факторів було багато. Один виділяється найбільше, світу пощастило, що він мав процвітаючий сектор медико-біологічних наук, який зміг досягнути феноменальної співпраці під час пандемії. Якщо ми змогли зробити це з коронавірусом, що заважає нам зробити це з іншими хворобами. Важливо те, як ми застосуємо досвід співпраці, боротьби з коронавірусом щодо інших викликів у сфері охорони здоров’я», - додав він.

У швейцарському Давосі стартував щорічний Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Девіз цьогорічного форуму – «Співпраця у роздробленому світі». Послухати спікерів можна на сайті форуму або на Youtube-каналі ВЕФ

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі