Його пам'ять вшанував президент Грузії Георгій Маргвелашвілі і посол США Річард Норланд, який назвав грузинського солдата "зразком мужності, сили і героїзму".
Однак загибель співвітчизника в Афганістані змушує багатьох людей в Грузії задуматися, чи не забагато їхня країна жертвує заради розмитої перспективи вступу в НАТО.
Про це сьогодні пише Radio Free Europe/Radio Liberty. Впродовж останнього десятиліття мета приєднатися до Альянсу була одним з пріоритетів для Тбілісі. За цей час, кавказька країна стала одним з найвірніших союзників військового об'єднання. Зокрема, Грузія брала участь у операціях НАТО в Косово і Афганістані, а також у антитерористичних операціях в Середземномор'ї.
Контингент НАТО в Афганістані становить 880 солдатів. Таким чином, це другий за величиною контингент після США і значно більший, ніж представляють деякі інші союзники-кандидати, такі як Чорногорія, Македонія чи Боснія і Герцеговина.
Роками НАТО запевняв Тбілісі, що двері в Альянс відкриті. Але омріяна мета здобуття повноправного членства дуже розмита і не чітка. В березні Грузію шокувала заява президента Франції Франсуа Олланда, який сказав, що його країна проти прийому нових членів в НАТО.
Це дозволило колишньому депутату грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе заявити: "Ті в Грузії, хто заявляють, що ми можемо вступити в НАТО, брехуни". Соціологічні дослідження, які провів Національний інститут демократії США, свідчать, що 68% грузинів підтримують прагнення уряду приєднатися до Альянсу. Для порівняння в серпні 2014 року цю ідею підтримували 72% громадян країни, а в 2013-му – 82%.
Прихильники зближення з НАТО запевняють, що цей курс варто підтримувати хоча б для того, що він супроводжується серйозними реформами в Збройних силах Грузії.
"Ніхто в Грузії не має ілюзій, що членство в НАТО ми отримаємо найближчим часом. Це зрозуміло, тому що в Україні триває війна, і процес розширення призупинено. Але голова вигода для Грузії полягає в тому, що в процесі ми отримаємо мобільну, добре озброєну і навчену армію, яка відповідає стандартам НАТО", - сказав грузинський журналіст Зураб Двалі.
"Люди питають мене, що ми робимо в Афганістані, якщо так багато проблем в Грузії? І я кажуть, що ця місія дуже важлива для нас. По-перше, тому що ми показуємо світу, що беремо участь в захисті безпеки разом з іншими країнами. По-друге, тому що краще боротися із загрозами безпеці далеко від дому, ніж чекати, коли вони дійдуть сюди. А по-третє, це дуже хороша бойова підготовка для наших солдатів", - прокоментував командувач Збройних сил Грузії Вахтанг Капанадзе.
В цей же час, проросійські політичні сили Грузії вважають, що влада лише дурить народ, обіцяючи членство в НАТО. Натомість вони пропонують ухвалити нейтральний статус країни і вступити в Євразійський союз. Раніше Держсекретар Джон Керрі обіцяв, що США допоможуть Грузії стати членом НАТО. Також Керрі підкреслив, що Сполучені Штати твердо прихильні територіальної цілісності і суверенітету Грузії в міжнародно визнаних кордонах.