Зважаючи на нещодавні опитування громадської думки, які показують, що Трамп випереджає президента Джо Байдена в ключових штатах, що вагаються, президентські перегони в США дедалі більше турбують європейських політиків, а лідери розводять руками й говорять про захист від Трампа на континенті.
У зв'язку з цим наголошування Елбріджа Колбі, який у разі переобрання Трампа відіграватиме важливу роль у забезпеченні національної безпеки, на важливості НАТО, безсумнівно, допоможе заспокоїти нерви тих, хто намагається з'ясувати, що означатиме другий термін Трампа і чи будуть трансатлантичні відносини такими ж неспокійними й турбулентними, як минулого разу, коли Трамп погрожував вийти з альянсу, який є основою європейської безпеки з 1949 року, зазначає Politico.
"Я вважаю, що трансатлантичні відносини дійсно важливі, і я вважаю, що Росія є дуже серйозною загрозою. Я думаю, що це не така велика загроза, як Китай, і не така велика загроза, якою був Радянський Союз у 1953 році. Але якщо Путіна не стримувати, у нього з'явиться стимул йти далі", — сказав Елбрідж Колбі, колишній високопоставлений чиновник Пентагону.
Зараз Колбі є одним з найбільш обговорюваних кандидатів на вищі зовнішньополітичні посади під час другого терміну Трампа, і його акцент на трансатлантичних відносинах певною мірою заспокоїть європейських союзників — навіть попри те, що він виступав проти пакету допомоги для України, який Байден запропонував.
Колбі чітко дав зрозуміти, що трансатлантичні відносини будуть здоровими лише тоді, коли Європа виконає свої зобов'язання, візьме на себе більший оборонний тягар, припинить "проводити фотосесії, обіцяючи в майбутньому витрачати більше", і перейде до "розгортання надійних бойових сил, здатних взяти на себе основний тягар звичайної оборони Європи проти росіян".
"Країни, які виконують свої оборонні зобов'язання — і не з точки зору бухгалтерських махінацій, а реальними силами — повинні отримувати найкраще ставлення з боку Америки", — повідомив він в інтерв'ю виданню Politico.
Колбі підкреслює, що він не говорить від імені Трампа або його президентської кампанії. Але, на його думку, Китай — це загроза номер один, на якій США повинні зосередитися. А для цього потрібен глобальний розподіл праці, де Європа повинна активізуватися і допомагати набагато більше, щоб Вашингтон міг визначити Китай як пріоритет. Він також вважає, що європейські члени НАТО повинні "абсолютно точно" витрачати на оборону від 3 до 4 % свого ВВП — як більшість з них робили за часів холодної війни.
Нагадаємо, що раніше Politico писало, що теоретичне повернення Трампа зуміло привернути увагу, змусивши Європу замислитися над тим, як вона може захистити себе самостійно. Про те, що чекати Україні від виборів у США читайте у статті Олега Шамшура "Чого очікувати Україні й світу в разі нового "пришестя" Дональда Трампа"?.