Сьогодні в ЄС можуть погодити “нафтове ембарго” для Росії, але із виключенням – ЗМІ

Поділитися
Сьогодні в ЄС можуть погодити “нафтове ембарго” для Росії, але із виключенням – ЗМІ
Із санкційного пакету можуть виключити нафтопровід до Угорщини.

Посли країн Європейського Союзу зустрінуться сьогодні, щоб, можливо, узгодити 6-й пакет санкцій проти Росії, включаючи компромісне "нафтове ембарго", повідомив журналіст Рікард Йозвяк.

Він уточнив, що компроміс включає лише нафту, що транспортується кораблями.

Логістично ризикована та дорога передача нафти між танкерами в море свідчить про те, які кроки готовий зробити принаймні один китайський покупець, щоб забезпечити безперебійне постачання нафти зі східної частини Росії до Азії.

Bloomberg пише, що за даними судноплавних компаній, покупці використовують творчі підходи для підтримки потоків, оскільки дедалі більше судновласників уникають російської нафти через можливі наслідки фінансових санкцій. Невеликі судна використовуються для перевезень між російським портом Козьміно та водами у Йосу у Південній Кореї, де нафту перевантажують на супертанкери для наступного етапу шляху до Китаю.

На стадії переговорів у ЄС пропонувалося заборонити морські перевезення нафти РФ, а також тимчасово виключити із проєкту ембарго проти Росії нафтопровід "Дружба". Це основне джерело імпорту сирої нафти до Угорщини. Тому Угорщина не підтримала нового пакету обмежень проти РФ.

Така пропозиція дасть більше часу Угорщині, щоб знайти технічне рішення, яке б задовольняло її енергетичні потреби. Також новий проєкт ембарго має врахувати проблеми інших країн, які не мають виходу до моря, зокрема Словаччини та Чехії.

Країнам ЄС пропонують поступову відмову від імпорту сирої нафти морем протягом шести місяців, а від очищених нафтопродуктів протягом восьми місяців.

Перехідний період для Болгарії триватиме до червня чи грудня 2024 року, а для Хорватії запропонували зробити виняток та зберегти імпорт вакуумного газойлю.

Крім того, Єврокомісія пропонує обмежити реекспорт нафти РФ, що поставляється по трубопроводу, в інші країни-члени або в треті країни.

Чи буде затверджено пункт про повне ембарго на російський газ у наступному пакеті санкцій Заходу? Чому Європа стала залежною від РФ? Про це та інше у матеріалі Михайла Гончара «Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі