Сьогодні відзначають Китайський Новий рік: значення свята

Поділитися
Сьогодні відзначають Китайський Новий рік: значення свята © "Мир 24"
В Китаї святкування триватимуть два тижні.

У ніч на 1 лютого в Китаї святкують Новий рік, символом якого є Чорний Водяний Тигр. У країні свято прийнято відзначати весело та гучно, тому в Китаї введені офіційні вихідні дні з 31 січня по 6 лютого.

Історія Китайського Нового року

За легендою, у Китаї існувало міфічне морське чудовисько Чунь (Нянь), ім’я якого в перекладі означає «рік». Щороку чудовисько виходило на сушу та знищувало всі запаси їжі. Люди не знали, як побороти чудовисько, тому вони були змушені на один день у році переховуватися у горах, залишаючи їжу біля будинків.

Китайська легенда має дві версії завершення. Згідно з першою, людям допоміг мудрець, який прийшов до селища. Він сказав людям, що відлякати чудовисько можна червоним кольором та гучним шумом. Люди прислухалися до мудреця, вчинили так, як він сказав, та відлякали Чуня.

Друга версія легенди свідчить про те, що коли чудовисько прийшло до селища, один хлопчик не встиг сховатися. Він вийшов до Чуня у червоному халаті та голосно плакав. Чудовисько побачило хлопчика та втекло.

Тому у Китаї проводяться традиційні гучні гуляння на Новий рік – люди надягають червоне вбрання та відзначають свято у великих компаніях, запускають феєрверки та хлопають хлопавки.

Традиції свята

Напередодні Китайського нового року прийнято прибирати у домі та викидати старі речі. Китайці до свята традиційно декорують будинки прикрасами червоного кольору, бо він символізує удачу та відганяє злих духів. Люди вішають червоні паперові ліхтарики, гірлянди, розфарбовують двері та роблять парні написи червоною фарбою, а також стилізовані «ялинки» з цитрусових фруктів.

Це свято для китайців символізує єднання поколінь. Китайський Новий рік прийнято святкувати у родинному колі. Цього дня заведено вшановувати духи померлих родичів. На їх честь запалюють червоні свічки, які ставлять на новорічний стіл. До святкового столу прийнято подавати рибні та м’ясні страви, оскільки вони символізують добробут та продовження роду.

У Китаї існує чіткий регламент відвідування родичів та друзів на Новий рік. Спочатку необхідно відвідати людей старшого покоління.

На другий день заведено йти до храмів та вшановувати пам'ять померлих предків. В цей день також заміжні доньки йдуть в гості до батьків. 

У третій та четвертий день зять має відвідати батьків дружини.

Всі китайці на п’ятий день новорічних свят вшановують бога Благополуччя та готують пельмені.

Під час наступних днів і до завершення Китайського Нового року заведено відвідувати друзів, родичів та колег.

На свято у Китаї прийнято дарувати один одному мандарини (символ достатку). Дітям дарують червоні конверти з парною кількістю купюр.

Китайський Новий рік завершується видовищним Святом ліхтарів – у нічне небо люди випускають безліч палаючих червоних паперових ліхтариків.

Що не можна робити на свято

Заборонено згадувати число «чотири», бо воно в китайській мові співзвучне зі словом «смерть» і може викликати неприємності.

На свято не можна лаятися, конфліктувати, говорити про хвороби та минуле.

Слід уникати білого та синього кольорів у вбранні – вони символізують смерть та жалобу.

Не можна стригти нігті, мити та підстригати волосся.

Забороняється виносити сміття з будинку – так можна винести щастя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі