Сьогодні — день пам'яті різанини у Сребрениці у 1995 році.

Поділитися
Сьогодні — день пам'яті різанини у Сребрениці у 1995 році.
Тоді було вбито щонайменше 8000 босняків. Скільки десятків тисяч українців загинули від російських куль, бомб і ракет ще доведеться встановити.

Тисячі жителів Боснії та Герцеговини взяли участь у ході через ліс у східній Боснії на згадку про різанину в Сребрениці в 1995 році, єдиному визнаному геноциді в Європі з часів Другої світової війни, повідомляє AP NEWS.

Ланцюг з людей довжиною 100 кілометрів простягнувся маршрутом, яким чоловіки та підлітки з етнічної групи босняків, що складається в основному з мусульман, намагалися втекти з Сребрениці після її захоплення силами боснійських сербів в останні дні міжетнічної війни в 1990-х роках, але були убиті..

"У деякі моменти, в деяких місцях, повз які ми проходили, я відчував, як по шкірі біжать мурашки", — сказав Мірче Маліч із північно-східного міста Тузла. "Важко думати про те, що пережили жертви різанини, проходячи тут і не знаючи, що чекає на них за поворотом".

У липні 1995 року не менше 8000 боснійських чоловіків було розлучено сербськими військами зі своїми дружинами, матерями та сестрами, загнано в ліси навколо Сребрениці та вбито.

Солдати боснійських сербів кинули тіла жертв у численні масові поховання, розкидані східною частиною міста, намагаючись приховати сліди злочину.

Щороку 11 липня — в річницю геноциду 1995 року — на великому меморіальному цвинтарі біля Срібниці, що все ще розширюється, перезахоронюються нові ідентифіковані жертви.

На сьогоднішній день знайдено та поховано останки більш ніж 6 600 осіб. Останки ще 50 жертв, які нещодавно знайдені в братських могилах та ідентифіковані за допомогою аналізу ДНК, будуть віддані землі в понеділок. У п'ятницю люди вишикувалися вздовж головної вулиці Сараєво, коли повз проїжджала величезна вантажівка з трунами, що прямувала до Сребрениці.

Вантажівка зупинилася перед резиденцією президента Боснії та Герцеговини, де люди, висловлюючи свою повагу, укладали квіти на полотно, яким він був накритий. Серед них була Фатіма Алджич, чиї син, чоловік і брат були вбиті під час різанини. Алджич досі шукає їхні останки.

"Щороку я приходжу попрощатися з жертвами, і це важко — дуже важко", - сказала Алджич, перш ніж розплакатися. "Важко навіть стати свідком того, що сталося з нами, не кажучи вже про те, щоби випробувати це самому".

Вбивства в Сребрениці стали кривавим крещендо війни в Боснії, яка почалася після розпаду Югославії, що розв'язала націоналістичні пристрасті та територіальні амбіції, які налаштували боснійських сербів проти двох інших основних етнічних фракцій країни – хорватів та боснійців.

Ця різанина була оголошена міжнародним і національними судами геноцидом, але сербські лідери в Боснії та сусідній Сербії продовжують применшувати або навіть заперечувати її, незважаючи на незаперечні докази того, що сталося.

Для українців кривавими меморіалами стали Буча, Ірпінь, Чернігів та, нарешті, Маріуполь. Скільки тисяч чи десятків тисяч їхніх жителів загинули чи були вбиті окупантами – ще треба встановити. І залучити до відповіді агресорів та вбивць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі