Високий рейтинг президента РФ Володимира Путіна пов'язаний з військовою операцією Росії в Сирії кримської кампанією, що триває, вважає соціолог "Левада-центру" Денис Волков.
"Сьогоднішнє коливання рейтингу Путіна вгору виглядає правдоподібно, незважаючи на економічну кризу. Це результат кримської кампанії, яка не закінчилася й досі. Ну і останній сплеск пов'язаний з Сирією. На фокус-групах нам кажуть, що ми побачили міць нашої армії, коли наші ракети полетіли з військових кораблів", - розповів соціолог інтерв'ю DW.
Волков наголосив, що рейтинг Путіна треба дивитися в динаміці. "Ми побачимо досить великі коливання. Коли він прийшов до влади і почалася друга чеченська війна, рейтинг Путіна зріс з 30 до 85 відсотків всього за два місяці. І три з чотирьох раз він досягав максимумів у 1999, 2008 і 2014 роках на тлі зовнішньополітичних конфліктів, війн, терактів і так далі. Йшла мобілізація навколо прапора. Ще один раз пік підтримки припав на 2003-2004 роки - на тлі боротьби з олігархами, коли посадили Ходорковського", - нагадав він.
При цьому він зазначив, що соціологічні дослідження - єдиний варіант спостереження за тим, що відбувається в суспільстві і інших немає. "Звісно, не можна порівнювати рейтинги перших осіб Росії з рейтингами перших осіб в країнах з політичною конкуренцією, де є вибори, незалежні ЗМІ. Те, що відбувається в Росії, - це скоріше прийняття того, що є. Рейтинг Путіна - це схвалення безальтернативнного лідера", - сказав соціолог.
Волков закликав ставитись до рейтингів спокійно. "Це показник певної установки. Російська специфіка порівняно з країнами з відкритою політичною конкуренцією полягає в тому, що тут рейтинг може обрушитися. Але тільки в одному випадку: якщо Путін піде з посади президента. Те ж саме ми спостерігали після відставки Юрія Лужкова з посади мера Москви. Як тільки його зняли, його рейтинг в два тижні обрушився, і як його й не було. Але при збереженні Путіним поста президента і з умовою безальтернативності ми можемо спостерігати тільки повільне зниження його рейтингу", - вважає соціолог "Левада-центру".
За даними опитування "Левада-Центру", проведеного 23-26 жовтня 2015 року, діяльністю Володимира Путіна на посту президента РФ задоволені 88% громадян. Порівняно з вереснем цей показник зріс на чотири процентні пункти (з 84%). Незадоволені роботою президента зараз 12% респондентів.
За даними останнього опитування ВЦИОМ, проведеного 17-18 жовтня 2015 року, на тлі військової операції в Сирії рейтинг схвалення Путіна оновив історичний рекорд, піднявшись до 89,9%.