3 довідку про розгляд прохання про надання притулку, яка дозволяє йому залишити транзитну зону аеропорту "Шереметьєво" з дозволу прикордонної служби, повідомило РИА Новости джерело у правоохоронних органах.
"Відповідна довідка видана Сноудену у день подання ним прохання про притулок. Цей документ дозволяє йому залишити транзитну зону "Шереметьєво", якщо не буде заперечень у прикордонної служби", - сказало джерело.
У прес-службі ФМС утримуються від коментарів.
За даними джерела "Інтерфаксу" у "Шереметьєво", Сноуден залишив кімнату відпочинку чергового персоналу у транзитній зоні аеропорту і забрав звідти свої речі, але саму зону поки не покинув. Знайомий з ситуацією співрозмовник агентства заявив, що американець вийде за межі "стерильної зони" у найближчі години після зустрічі з адвокатом Анатолієм Кучереною - очікується, що на зустрічі юрист передасть Сноудену довідку від ФМС.
Сноуден з 23 червня перебуває у транзитній зоні московського аеропорту "Шереметьєво", яку не може покинути, оскільки американська влада анулювала його паспорт.
Нагадаємо, 30-річний американець Едвард Сноуден, який раніше працював технічним спеціалістом в ЦРУ і Агентстві національної безпеки, залишив США і на початку червня видав ЗМІ інформацію про секретні операції американських спецслужб і масштабне стеження за інтернет-користувачами і абонентами мобільного зв'язку, а також за дипломатичними місіями низки країн (у тому числі і європейських).
Влада США звинуватила Сноудена у крадіжці власності уряду та незаконному розголошенні таємної інформації і вимагає його видачі. Щодо кожного з обвинувачень комп'ютернику загрожує до 10 років в'язниці.
Сноуден знаходився у Гонконзі, але коли Вашингтон оголосив вимогу його екстрадиції, то попрямував транзитним рейсом (кінцевий пункт його подорожі точно невідомий) через Москву. Однак оскільки його американський паспорт був анульований, то з 23 червня Сноуден "застряг" у транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво".
12 липня він провів закриту зустріч з російськими правозахисниками, на якій, зокрема, сказав, що хоче попросити у РФ тимчасового притулку, поки не зможе полетіти в одну з країн Латинської Америки.
З проханням видати Сноудена Володимиру Путіну дзвонив навіть президент США Барак Обама, однак телефонна розмова не змінила позиції Москви у справі IT-фахівця. Російська влада неодноразово заявляла, що видача людини, яка позиціонує себе як правозахисника, країні, в якій зберігається смертна кара, неможлива.
16 липня американець направив офіційний запит про притулок у Росії. !zn