Сноуден запропонував Бразилії інформацію про шпигунство США в обмін на притулок

Поділитися
Сноуден запропонував Бразилії інформацію про шпигунство США в обмін на притулок Едвард Сноуден
Сноуден вважає, що притулок у Бразилії розв'яже йому руки, коли закінчиться його тимчасовий статус політичного біженця у Росії.

Одне з найбільших бразильських видань, Folha de S. Paulo, опублікувало у вівторок відкритий лист Едварда Сноудена бразильському народу, в якому колишній співробітник АНБ просить політичного притулку і пропонує надати дані про шпигунство США на бразильській території.

У цьому листі він зазначає, що був вражений висловленою бразильським урядом різкою критикою діяльності американських спецслужб і шпигунства з боку США.

"Я висловлюю свою готовність допомогти (Бразилії) там, де це буде можливо, і в рамках закону, але, на жаль, уряд США докладає всіх зусиль, щоб обмежити мою можливість зробити це", - цитує газета заяву Сноудена.

Сноуден обіцяє у листі надати допомогу бразильським службам у розслідуванні діяльності АНБ у Бразилії, проте зазначає, що в умовах, коли його тимчасовий статус політичного біженця в Росії закінчується в середині 2014-го року, уряд США не дасть йому висловитися.

Сноуден запевняє в листі, що постійний статус біженця у Бразилії розв'яже йому руки.

Раніше комісія сенату Бразилії з розслідування фактів шпигунства спецслужб США заслухала американського журналіста Гленна Грінвальда, що живе у Бразилії. Саме йому свого часу екс-співробітник спецслужб передав значну кількість викривальних документів. Публікації у ЗМІ на основі цих документів розкрили факти стеження американських та канадських спецслужб за телефонними переговорами та електронним листуванням президента Бразилії Ділми Руссефф, бразильських дипломатів, співробітників стратегічно важливих міністерств і компаній південноамериканської країни.

Викривальні матеріали про діяльність американських спецслужб проти Бразилії стали причиною охолодження у відносинах між двома країнами. Голова бразильської держави з трибуни Генасамблеї ООН виступила з різким засудженням такої шпигунської діяльності. Бразилія висунула ініціативу створити механізми цивільного контролю над інтернетом з метою гарантувати безпеку його користувачів, не обмежуючи їхні права на вільний доступ до ресурсів світової мережі. !zn

Читайте також:

Програми стеження АНБ визнали такими, що суперечать конституції США

Едвард Сноуден став людиною року за версією газети The Guardian

Американські спецслужби зламали по всьому світу близько 50 тисяч комп'ютерних мереж

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі