Одне з найбільших бразильських видань, Folha de S. Paulo, опублікувало у вівторок відкритий лист Едварда Сноудена бразильському народу, в якому колишній співробітник АНБ просить політичного притулку і пропонує надати дані про шпигунство США на бразильській території.
У цьому листі він зазначає, що був вражений висловленою бразильським урядом різкою критикою діяльності американських спецслужб і шпигунства з боку США.
"Я висловлюю свою готовність допомогти (Бразилії) там, де це буде можливо, і в рамках закону, але, на жаль, уряд США докладає всіх зусиль, щоб обмежити мою можливість зробити це", - цитує газета заяву Сноудена.
Сноуден обіцяє у листі надати допомогу бразильським службам у розслідуванні діяльності АНБ у Бразилії, проте зазначає, що в умовах, коли його тимчасовий статус політичного біженця в Росії закінчується в середині 2014-го року, уряд США не дасть йому висловитися.
Сноуден запевняє в листі, що постійний статус біженця у Бразилії розв'яже йому руки.
Раніше комісія сенату Бразилії з розслідування фактів шпигунства спецслужб США заслухала американського журналіста Гленна Грінвальда, що живе у Бразилії. Саме йому свого часу екс-співробітник спецслужб передав значну кількість викривальних документів. Публікації у ЗМІ на основі цих документів розкрили факти стеження американських та канадських спецслужб за телефонними переговорами та електронним листуванням президента Бразилії Ділми Руссефф, бразильських дипломатів, співробітників стратегічно важливих міністерств і компаній південноамериканської країни.
Викривальні матеріали про діяльність американських спецслужб проти Бразилії стали причиною охолодження у відносинах між двома країнами. Голова бразильської держави з трибуни Генасамблеї ООН виступила з різким засудженням такої шпигунської діяльності. Бразилія висунула ініціативу створити механізми цивільного контролю над інтернетом з метою гарантувати безпеку його користувачів, не обмежуючи їхні права на вільний доступ до ресурсів світової мережі. !zn
Читайте також:
Програми стеження АНБ визнали такими, що суперечать конституції США
Едвард Сноуден став людиною року за версією газети The Guardian
Американські спецслужби зламали по всьому світу близько 50 тисяч комп'ютерних мереж