«Слуга народу» намагається «монополізувати» право на боротьбу за Україну – Blick

Поділитися
Опозиція дорікає владі використанням війни для зміцнення впливу.

Україна представила на конференції у Лугано план повоєнного відновлення. Але його підготовка поставила під загрозу єдність парламенту, яка встановилася після повномасштабного російського вторгнення, пишуть швейцарські ЗМІ.

Список українських делегатів було складено так, щоб більшість належала депутатам від правлячої «Слуги народу», йдеться у розслідуванні Blick. Опозиція бачить у цьому спробу усунути її від ухвалення ключових рішень.

«Партія (президента України Володимира ) Зеленського планувала відправити до Лугано лише своїх депутатів. Ми дізналися про це лише тоді, коли побачили список (у середині червня, коли склад делегації мав бути затверджений – ред.)», - говорить журналістам співрозмовник із числа народних депутатів. Декілька депутатів партії влада підтвердила цю інформацію на умовах анонімності.

Зрештою, до складу делегації включили представників чотирьох інших парламентських сил. До 21 депутата від «СН» доєдналися по одному від «Європейської Солідарності», «Голосу» та «Батьківщини». Важливу роль у цьому відіграла позиція Комітету з питань зовнішньої політики.

Також порушувалося питання щодо включення до складу делегації депутата від «Опозиційної платформи-За життя» (заборонена в Україні).

«Партія Зеленського відправляє до Лугано всемеро більше депутатів, ніж інші політичні сили. Таке співвідношення зовсім не відображає складу українського парламенту», - йдеться у дослідженні.

Представники опозиції вважають нещодавній інцидент частиною стратегії щодо її маргіналізації. Так само, як і заборона лідеру «ЄС» Петру Порошенку залишати країну. Ще одним її елементом, на думку опозиційних депутатів, є телевізійна монополія влади.

«Депутати не від правлячої партії більше не представлені в головному джерелі інформації для громадськості. Будь-який глядач має враження, що тільки президент, його команда і партія борються за Україну і хочуть врятувати країну», - наголошують співрозмовники.

У «Слузі народу» парирують: «Список делегації в Лугано збалансований, ми тісно співпрацюємо з опозицією у цей непростий час. Нас сприймають як «команду України», але ми – найбільша фракція, тому, звичайно, посилаємо більше депутатів», - заявила у коментарі Blick заступниця голови парламентського Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

Опозиційні депутати наполягають, що їхня присутність у делегації вкрай важлива, оскільки йдеться про економіку та відновлення України, знадобляться фахівці в цих галузях.

«Зараз ми маємо одночасно перемогти росіян і врятувати країну від економічного краху. Економіка має працювати, соціальні системи мають працювати, ми маємо відновлювати цілі регіони. Якщо ми не зробимо цю роботу швидко і добре, люди не повернуться, і ми втратимо більшу частину населення, яка залишиться в інших країнах», - пояснює співрозмовниця.

Представники опозиції також обурені тим, що з назви конференції прибрали згадку про реформи. Саме вони, на думку політиків, мають стати наріжним каменем повоєнного відновлення та руху України до членства у ЄС.

«Схоже, що програма реформ більше не відіграє жодної ролі. І все ж вона потрібна нам як спільна нитка для відновлення. Я на 100% упевнений, що ми виграємо цю війну. Мене турбує все, що буде після цього», - нарікає політик.

Усунення опозиції – неправильний крок, пише Le Temps. Видання наголошує, що війна не повинна заважати говорити про відновлення, і брати участь має вся Україна.

«Обговорення можливого «плану Маршалла» для України може здатися недоречним у той час, коли війна продовжує спустошувати країну. Але це не так. Обговорення відновлення актуальне, напрацювання механізмів захисту виділених коштів від тіньових корупційних схем вкрай необхідне. І вся Україна має взяти на себе відповідальність за це. Відсторонивши опозицію від самого початку, Київ уже посіяв насіння майбутніх криз», - йдеться у матеріалі.

Напередодні зустрічі донорів у швейцарському місті Лугано наш спецкор Василь Зоря поспілкувався з очільником Швейцарської Конфедерації. Читайте його інтерв’ю «Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс: «Я не хотів би опинитися на місці Зеленського…».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі