Висловлювання Тіллерсона, схоже, вказують на те, що Вашингтон відходить від тривалої політики США, а також на появу розколу з іншими союзниками, зокрема з Німеччиною і Францією, які просували і підтримували Мінські угоди.
Про це сьогодні пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal.
Американські і європейські чиновники неодноразово висловлювати невдоволення відсутністю прогресу у виконанні Мінських угод. Але коментар Тіллерсона став пешим випадком, коли у США припустили можливість просування нової мирної угоди. В цей час, прихильники Мінських угод зауважують, що вона, принаймні, дозволила заморозити конфлікт і зберегти більшу частину України. І якщо відмовитися від них, повномасштабне насильство знову може спалахнути.
"Варто з великою обережністю підходити до можливості відмови від наявного інструменту, особливо якщо іншого поки немає", - сказав Деніел Баер, який був представником США в ОБСЄ в часи адміністрації Барака Обами.
Bloomberg теж негативно оцінив слова Держсекретаря. Видання писало, що Тіллерсон зробив натяк на ослаблення політики США щодо Росії. Ці його слова одразу ж зіштовхнулися з опором з боку демократів, зокрема його розкритикував член Палати представників від Нью-Йорка Еліот Енджел. За словами конгресмена, Москва може не правильно трактувати сигнал з Вашингтона і вирішити, що може продовжувати свою агресію.
Нагадаємо, 11 травня голова МЗС України Павло Клімкін зустрівся із президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом. Клімкін під час візиту до Вашингтону обговорював можливість залучення США до "нормандського формату".
Як повідомили джерела DT.UA в Адміністрації президента, на зустрічі з Клімкіним американці дали зрозуміти, що готові до більшого залучення в врегулювання конфлікту в Донбасі, правда, поки без озвучування конкретних пропозицій щодо форматів і механізмів.
Детальніше про візит Клімкіна до Білого дому та його результати читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Трикутник в овальному кабінеті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".