Слідом за вуличними заворушеннями Бразилію охопили страйки

Поділитися
Слідом за вуличними заворушеннями Бразилію охопили страйки Життя бразильських мегаполісів перетворюється на хаос © Jornal do Brasil
У Бразилії тривають акції протесту: медики висловлюють незгоду з реформою системи охорони здоров'я, співробітники аеропортів вимагають збільшення зарплат, а жителі фавел Ріо виступають проти свавілля поліції.

Після масових вуличних протестів у Бразилії почалися страйки працівників ключових галузей економіки і соціальної сфери.

У 12 з 27 бразильських штатів страйкують медичні працівники, які протестують проти планів уряду запрошувати лікарів з-за кордону для роботи у віддалених районах країни.

Одночасно безстроковий страйк оголосили службовці державних аеропортів, створивши значні незручності для пасажирів у 63 повітряних терміналах країни.

Головною вимогою профспілки працівників аеропортів є збільшення заробітної плати, відразу на 16%.

До речі, подібні страйки, коли число співробітників на робочих місцях значно знижено, дозволені законом і можуть тривати як завгодно довго. Не можна перекривати тільки життєво важливі ділянки, такі як контроль повітряного руху та безпеку аеропортів. На інші види робіт вийдуть лише 40% від звичайного особового складу.

Таким чином, можна очікувати, що в найближчі дні, а може, й місяці люди будуть змушені простоювати багатогодинні черги в більшості бразильських аеропортів.

Тривають у країні і вуличні протести. 1 серпня група мешканців однієї з найбільших фавел Ріо-де-Жанейро перекрила рух на основній магістралі, що веде з центру у спальні райони 6-мільйонного міста.

У результаті рух у вечірню годину-пік було повністю паралізовано, і люди провели у заторах замість звичайних години-півтора більше двох, а то й трьох годин.

Мешканці фавели протестують проти поліцейського свавілля - один з місцевих жителів зник після зачистки, що проводилася силами правопорядку кілька тижнів тому. Востаннє його бачили в поліцейській машині.

Нагадаємо, масові акції протесту у Бразилії почалися у червні. Спочатку приводом для демонстрацій стало рішення влади підвищити ціни на проїзд в автобусах і метро, але потім мирні акції проти подорожчання талонів переросли в антиурядові мітинги, погроми і зіткнення з поліцією. Правоохоронцям не раз доводилося застосовувати сльозогінний газ і гумові кулі щоб розігнати маніфестантів і запобігти погромам. !zn

Читайте також:

Прорив каналізації викликав "цунамі" у Ріо-де-Жанейро: зруйновано будинки, загинула дитина

Візит Папи Римського Франциска до Бразилії: бомба у церкві, водомети і сльозогінний газ

МЗС попросив українців не ходити на акції протесту у Бразилії

Протестувальники у Бразилії змусили владу розпочати проведення соціальних реформ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі