Слідом за Польщею Словаччина може обрати південнокорейські танки замість німецьких

Поділитися
Слідом за Польщею Словаччина може обрати південнокорейські танки замість німецьких Словаки можуть закупити танки К-2 © commons.wikimedia.org
Країни планують уніфікувати свої парки танків

Посилена делегація зі Словаччини на чолі з міністром оборони Ярославом Надемом  відвідає оборонну виставку DX Korea 2022 та заводи з виробництва танків K2 та літаків FA-50. Про це повідомляє польське видання Defence 24 з посиланням на корейську щоденну газету Munhwa Ilbo.

За даними видання, візит пов’язаний з планом модернізації збройних сил Словаччини до 2035 року, який включає, серед іншого, закупівлю великої кількості танків і бронетехніки, а також навчально-тренувальної авіації. Словаки відвідають фабрику KAI у Сачхоні та фабрику Hyundai Rotem у Чанвоні.

Братислава деякий час розглядала танки K2 як один із варіантів заміни старих Т-72. Щоправда, придбання у Німеччині вживаних Leopard 2A4 в обмін на техніку, передану Україні, може відстрочити придбання нових танків, але точно не зупинить цих планів.

Видання припускає, що Словаччина у виборі танків керується позицією Польщі, яка закуповує корейські танки. Таким чином країни фактично зможуть уніфікувати свої танкові парки.

«Безумовно, тут не позбавлене значення, з одного боку, закупівля Варшавою великої кількості техніки в цій країні, а з іншого – нещодавно укладені угоди про оборонне співробітництво між Польщею та Словаччиною. Це може відкрити нові можливості для широкої співпраці також у сфері експлуатації, обслуговування та, можливо, навіть виробництва корейського обладнання. Варто уважно стежити за словацькою делегацією, яка подорожує Кореєю», - наголошують у виданні.

Що ж до літаків, то у листопаді 2021 року Словаччина вже підписала угоду щодо експорту корейських літаків FA-50.

На думку видання, як і у випадку з Польщею, літаки FA-50 тут є цілком логічним вибором, оскільки Словаччина закупила літаки F-16 Block 72 у 2018 році з планом поставок на 2022-2024 роки. Їх поставки значно затрималися, а це означає, що тепер небо над Словаччиною захищатимуть польські та чеські винищувачі. Свої МігГ-29, як відомо, передали Україні. Однак це не змінює попиту словацької авіації на навчальні літаки, що дозволяють навчати пілотів F-16. Зараз як навчальні машини використовуються чехословацькі літаки L-39 Albatros, які для цієї ролі занадто застарілі.

Нагадаємо, раніше Україна отримала від Словаччини перші гаубиці Zuzana.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі