Про це повідомляє лояльне до Демократичної партії видання New York Times. Джерела газети повідомили, що Департамент юстиції США попросив фірму "Skadden, Arps, Slate, Meagher & Floam" надати інформацію про роботу на уряд Януковича.
Видання зауважує, що цей запит з'явився якраз тоді, коли Манафорт, його робота на "Партію регіонів", на українських і російських олігархів, а також гроші, які він отримав за цю роботу, опинилися в центрі розслідування про втручання Росії у вибори США, яке веде спеціальний представник Департаменту юстиції Роберт Мюллер.
Щоправда, не відомо точно, чи пов'язаний запит до Skadden з розслідуванням Мюллера. Але інтерес прокурорів до того, що юридична фірма робила для українського уряду в ті часи, вказує на широку природу розслідувань, пов'язаних з Манафортом. Крім того, цей випадок вказує на ризик, пов'язаний з роботою на закордонні авторитарні уряди, які приваблюють американських юристів, лобістів, і PR-консультантів.
Видання зауважує, що Манафорт зіграв ключову роль у тому, щоб захистити Януковича від міжнародного осуду. Про це журналістам сказали консультанти, які брали участь у цій роботі. Саме Манафорт розробив стратегію і найняв лобістів, юристів і PR-консультантів різного політичного спекту. І звіт компанії Skadden був частиною його стратегії.
В ньому наводилися контраргументи проти міжнародної критики, з якою зіштовхнувся Янукович після ув'язнення Юлії Тимошенко без ґрунтовних доказів. Видання зауважує, що такі послуги американських фірм для іноземних урядів раніше не привертали великої уваги регуляторних органів США. Але це змінилося завдяки Манафорту і його ролі в якості голови виборчого штабу Дональда Трампа у 2016 році після років роботи на російських і українських олігархів, а також на політичні партії. У Департаменті юстиції і сам Манафорт поки не прокоментували цю інформацію.
Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Дерипаску. Їхня співпраця стосувалася України, Грузії, Чорногорії і інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".
Раніше повідомлялося, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.
21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.