Скрутне становище робітників-мігрантів кидає тінь на Чемпіонат світу з футболу – CNN

Поділитися
Скрутне становище робітників-мігрантів кидає тінь на Чемпіонат світу з футболу – CNN © globallookpress.com
Влада Катара визнала сотні смертей у будівництві та суміжних галузях за 13 років з того часу, як ФІФА віддала турнір країні Перської затоки.

Боніфацій Бараса три роки працював будівельником у Катарі, але футбольний фанат зі стажем тепер каже, що був настільки травмований цим досвідом, що йому важко дивитись матчі чемпіонату світу.

38-річний Бараса в інтерв'ю CNN каже, що був свідком того, як його колега помер, зомлівши від сильної спеки, яка може досягати 50 градусів. Він підозрює, що ця людина могла бути зневоднена через обмежені перерви. Бараса працював на стадіоні Лусаїл.

"Я бачив, як контролер назвав іншого кенійця лінивою чорною мавпою. Потім, коли кенієць запитав його: "Чому ти називаєш мене чорною мавпою?", контролер дав йому ляпас", - розповів Бараса.

Його розповідь повторює розповідь інших іноземних робітників, переважно з Південної Азії та Африки, які відіграли важливу роль у підготовці країни до чемпіонату світу з футболу.

Влада визнала сотні смертей у будівництві та суміжних галузях за 13 років з того часу, як ФІФА віддала турнір країні Перської затоки.

10 грудня 24-річний кенійський охоронець Джон Нджує Кібуе впав із восьмого поверху стадіону Лусаїл і помер у лікарні, повідомили CNN його родичі.

Ще одна людина загинула на курорті Саудівської Аравії під час групових етапів турніру.

Організатори заявили, що вони розслідують смерть Кібуе, яка знову привернула увагу до поводження Катару з робітниками-мігрантами, оскільки чемпіонат світу добігає кінця.

Поки триває розслідування, скарги від робітників, які перебувають у Катарі, продовжують надходити. За словами одного із борців за права мігрантів із Кенії, він отримує тисячі повідомлень від робітників із країн Перської затоки.

Джеффрі Овіно каже, що працював у країні як співробітник з техніки безпеки з 2018 року до червня цього року, коли влада Катару депортувала його. Він виступав за права мігрантів, коли був там, і продовжує це робити сьогодні.

Овіно розповів CNN, що багато скарг, які він отримує, варіюються від затримки зарплати до фізичного насильства.

Овіно каже, що, працюючи в Катарі, він на власному досвіді переконався у жорстокому поводженні з деякими робітниками-мігрантами.

У перший тиждень роботи у 2018 році, за його словами, на нього чинили тиск, змушуючи підписати трудовий договір, який він не читав. Спочатку він відмовлявся, але, зрештою, підписав контракт, згадавши, що заплатив 1500 доларів агенту в Кенії, щоб отримати роботу, яка обіцяла 400 доларів на місяць.

Коли він приїхав туди, за його словами, йому платили лише 200 доларів на місяць, і він жив із сімома іншими людьми в одній кімнаті.

Овіно каже, що, будучи інспектором з техніки безпеки, він часто говорив про те, що будівельники стадіону Лусаїл працюють за екстремальних температур. Але, за його словами, його ігнорували, оскільки чиновники поспішали закінчити будівництво.

За його словами, влада тричі затримувала його без пояснення причин і відправляла до табору для депортованих, бо він скаржився на погане поводження з його колегами по роботі.

За його словами, він двічі заперечував депортацію та був звільнений. Але після того, як влада затримала його втретє, він каже, що відмовився від боротьби і був висланий із країни.

CNN звернувся до уряду Катару за коментарями щодо умов праці мігрантів у країні, а також заяв Овіно, але представник уряду Катару раніше сказав CNN, що будь-які заяви про те, що робітників "саджають у в'язницю або депортують без пояснення причин", є хибними.

Наразі, повернувшись до Найробі, Овіно за свою боротьбу за справедливе поводження з мігрантами в Катарі отримав прізвисько "Містер Праця".

Овіно каже, що продовжує допомагати робітникам за кордоном та домагається для них компенсації від таких організацій, як ФІФА.

Овіно також працює з організацією Equidem, що займається правами людини та трудовими правами, документуючи досвід робітників, які повернулися до Кенії.

Equidem розслідує скарги на погане поводження з боку нинішніх і колишніх робітників-мігрантів по всій Перській затоці, але у звіті, опублікованому минулого місяця і присвяченому Катару, Equidem виявив поширені порушення, включаючи примусову працю, невиплату заробітної плати, дискримінацію за національною ознакою. систематичні зловживання під час інтерв'ю з 60 робітниками-мігрантами, які працювали на стадіонах чемпіонату світу з футболу.

У письмовій відповіді на доповідь організатори Кубка світу заявили, що він "достатній неточностям", і підкреслили заходи, вжиті для захисту робітників, і прогрес, досягнутий країною в ході реформ, зазначивши, що "їхня прихильність до забезпечення здоров'я, безпеки та гідності робітників" була "непохитною" з початку будівництва.

Минулого місяця глава Катару Хасан Аль-Таваді в інтерв'ю британському телебаченню заявив, що від 400 до 500 робітників-мігрантів загинули під час підготовки країни Перської затоки до чемпіонату світу, що набагато більше, ніж влада визнавала раніше. Але він сказав, що лише кілька смертей були безпосередньо пов'язані з будівництвом стадіонів.

У відповідь на критику Катар зробив кроки з реформування та у 2017 році підписав угоду з Міжнародною організацією праці (МОП).

Наприклад, він скасував систему державного спонсорства, відому як кафала, та надав працівникам свободу змінювати роботу до закінчення контракту без згоди роботодавця.

Вона також стала першою країною в регіоні, яка запровадила мінімальний недискримінаційний розмір оплати праці та політику, що вимагає від роботодавців своєчасної оплати праці. Крім того, в країні прийнято нову політику в галузі охорони здоров'я, безпеки праці та інспекцій.

Катар отримав високу оцінку за кроки, вжиті ним для поліпшення захисту трудящих-мігрантів. Проте минулого місяця МОП визнала, що необхідно зробити ще більше, оскільки повідомлення про те, що вразливі працівники стикаються з відплатою від роботодавців.

З початком чемпіонату світу з футболу деякі чорношкірі робітники-мігранти стали відігравати досить помітну роль у країні, де вони часто залишаються невидимими — частиною робочої сили, але не суспільства.

Кенієць Абубакер Аббас - він же "людина метро" - став сенсацією соціальних мереж за те, що показав уболівальникам маршрут до метро за допомогою поролонового пальця та мегафону.

Організатори турніру підвищили престиж 23-річного кенійця у явній спробі протистояти критиці з приводу поводження Катару з робітниками-мігрантами.

Він навіть вийшов на поле як несподіваний гість перед довгоочікуваним матчем Англія — США, викликавши скандування "Метро!" на переповненому стадіоні.

В іншій частині Дохи інший кенієць, Денніс Камау, також прославився в Інтернеті як ентузіаст-диспетчер, який танцює, спрямовуючи автомобілі та пішоходів під час ігор.

Однак це видовище приховує похмуру реальність для тих, хто працює за лаштунками, каже Малкольм Бідалі, кенійський захисник прав мігрантів та колишній охоронець у Катарі, який намагався розкрити умови праці та життя мігрантів.

Бідалі каже, що влада Катару помістила його в одиночну камеру у 2021 році після того, як він виступив у соціальних мережах за покращення умов для робітників-мігрантів.

Катарський уряд звинуватив його в тому, що він нібито брав гроші у "іноземних агентів" за свою роботу з міжнародними НУО, та звинуватив його у поширенні дезінформації в Інтернеті.

Після того, як такі організації, як Amnesty International, виступили за його звільнення, він був зрештою звільнений. За його словами, випробування, що травмує, спонукало його залишити Катар.

Бідалі каже, що його турбує доля робітників у Катарі після того, як закінчиться чемпіонат світу з футболу та увага до них ослабне. Він побоюється, що права робітників будуть обмежені без будь-якої відповідальності.

"Поки ми говоримо, люди все ще не отримують зарплату, люди все ще живуть у стиснутих умовах, люди все ще стикаються з фізичним, словесним, сексуальним насильством, дискримінацією, довгим робочим днем та жахливими умовами праці", - сказав Бідалі.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі