Тисячі іноземних робітників виселені зі столиці Катару напередодні чемпіонату світу з футболу

Поділитися
Тисячі іноземних робітників виселені зі столиці Катару напередодні чемпіонату світу з футболу © globallookpress.com
Декого попередили про виселення за дві години.

Катар спустошив багатоквартирні будинки, в яких проживають тисячі іноземних робітників, у тих же районах у центрі столиці Дохи, де під час чемпіонату світу з футболу зупинятимуться приїжджі футбольні вболівальники, повідомили агентству Reuters іноземні робітники, виселені зі свого житла, пише автор агентства Reuters Ендрю. Міллс.

За їхніми словами, більше десятка будівель було евакуйовано та закрито владою, що змусило робітників, переважно вихідців з Азії та Африки, шукати притулок, який вони могли знайти, зокрема спати на тротуарі.

Цей крок відбувся менш ніж за чотири тижні до початку 20 листопада світового футбольного турніру, який привернув увагу міжнародної громадськості до поводження Катару з іноземними робітниками та його обмежувальним соціальним законам.

В одній із будівель, в якій, за словами мешканців, проживало 1200 осіб у районі Дохи Аль Мансура, влада сказала людям близько 8 години вечора в середу, що вони мають лише дві години, щоб залишити будівлю.

За їхніми словами, муніципальні чиновники повернулися близько 22:30, змусили всіх вийти та замкнули двері будівлі. Деякі люди не встигли вчасно повернутися та забрати свої речі.

Нам нікуди йти", — сказав один чоловік агентству Рейтер наступного дня, готуючись провести другу ніч на вулиці разом із 10 іншими чоловіками.

Він і більшість інших робітників, які розмовляли з Reuters, відмовилися назвати свої імена чи особисті дані, побоюючись репресій з боку влади чи роботодавців.

Неподалік п'ять чоловіків вантажили матрац і невеликий холодильник у кузов пікапа. Вони сказали, що знайшли кімнату в Сумайсімі, приблизно за 40 км на північ від Дохи.

Офіційний представник уряду Катару заявив, що виселення не пов'язане з чемпіонатом світу з футболу і було задумане "відповідно до поточних комплексних та довгострокових планів щодо реорганізації районів Дохи".

"Всі вони вже переїхали в безпечне та відповідне житло", — сказав чиновник, додавши, що прохання про звільнення "були б зроблені з належним повідомленням".

Близько 85% тримільйонного населення Катару становлять іноземні робітники. Багато хто з тих, що виселяються, працюють водіями, понесеними робітниками або мають контракти з компаніями, але самі наймають собі на відміну від тих, хто працює на великі будівельні фірми, які живуть у таборах, де розміщуються десятки тисяч людей.

Один із робітників сказав, що виселення торкнулися самотніх чоловіків, тоді як іноземні робітники із сім'ями не постраждали.

Репортер Рейтер бачив понад десять будівель, з яких, за словами мешканців, виселили людей. У деяких будинках було відключено електрику.

Більшість із них перебувала в районах, де уряд орендував будівлі для розміщення вболівальників чемпіонату світу. На сайті організаторів перераховані будинки в Аль-Мансурі та інших районах, де квартири здаються за ціною від 240 до 426 доларів за ніч.

Катарський чиновник сказав, що муніципальна влада застосовує закон Катару від 2010 року, який забороняє "робочі табори в сімейних житлових районах" (до них належить більша частина центру Дохи) і дає їм право виселяти людей.

Деякі з виселених робітників сказали, що вони сподіваються знайти житло у спеціально збудованих для них будинках у промисловій зоні на південно-західній околиці Дохи та навколо неї чи в інших містах, від яких далеко добиратися до місця роботи.

Виселення "зберігають блискучий і багатий фасад Катару без публічного визнання дешевої робочої сили, яка робить це можливим", — говорить Вані Сарасваті, директор з проектів Migrant-Rights.org, яка проводить кампанії на захист іноземних робітників на Близькому Сході.

"Це навмисна геттація в кращі часи. Але виселення майже без попередження — це нелюдяно до незбагнення".

Деякі працівники розповіли, що й раніше стикалися із серійними виселеннями. Один із них розповів, що наприкінці вересня його та ще 400 людей змусили виселитися з квартир в Аль-Мансурі. "В одну хвилину нам довелося переїхати", — сказав він.

Мохаммед, водій з Бангладеш, сказав, що він жив в одному районі 14 років до середи, коли муніципалітет повідомив йому, що має 48 годин, щоб залишити віллу, яку він ділив з 38 іншими людьми.

Він сказав, що робітників, які створювали інфраструктуру Катару для проведення чемпіонату світу з футболу, відтісняють у міру наближення турніру.

"Хто зробив стадіони? Хто зробив дороги? Хто все зробив? Бенгальці, пакистанці. Такі самі люди, як ми. Тепер вони викидають нас на вулицю".

Фінальний турнір ЧС-2022 у Катарі пройде з 20 листопада по 18 грудня у семи містах: Досі, Лусаїлі, Аль-Вакрі, Аль-Хорі, Аль-Райані, Умм-Салалі та Мадінат-аш-Шамалі.

Збірна України вийшла у фінал відбірного турніру на чемпіонат світу, але там підопічні Олександра Петракова програли Уельсу — 0:1.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі