Скільки людей насправді готові пройти вакцинацію проти COVID-19 — The Economist

Поділитися
Скільки людей насправді готові пройти вакцинацію проти COVID-19 — The Economist © 112.ua
Значна частина населення не довіряє вакцині проти коронавірусу.

На фоні похмурої інформації про пандемію коронавірусу, у людства, нарешті, з’явилася хоч якась надія на горизонті. Фармацевтичні компанії, які розробляють вакцину проти COVID-19, повідомили про високу ефективність «вакцин-кандидатів». Навіть фінансові ринки активно відреагували на такі обнадійливі новини. Це дозволяє припустити, що ще більше вакцин-кандидатів можуть виявитися ефективними, пише журнал The Economist.

Але ще є багато перешкод, які потрібно подолати. Всі вакцини мають пройти подальше тестування. До того ж, вони повинні вироблятися у величезних кількостях та рівномірно розподілятися.

При цьому, самі люди можуть бути не готовими пройти вакцинацію і це стане серйозною проблемою. Згідно з недавнім опитуванням, проведеним компанією Ipsos-MORI, лише три чверті дорослих заявляють, що готові зробити щеплення проти COVID-19.

Опитування, проведене між 8 та 13 жовтня, охопило 18 тисяч людей у 15 країнах. Лише 73% відповіли, що хотіли б пройти вакцинацію, тоді як у серпні 77% опитаних виявили готовність зробити щеплення проти коронавірусу.

У трьох країнах - Мексиці, Німеччині та Південній Африці - люди були більш охочі зробити щеплення. Франція виявилася країною, населення якої не надто бажає проходити вакцинацію проти COVID-19.

Чому ж люди вагаються? Найбільш згадуваною відмовкою було занепокоєння щодо побічних ефектів (34%), а також тривога стосовно того, що клінічні випробування рухались занадто швидко (33%). Приблизно кожен десятий респондент заявив, що взагалі проти вакцин.

Але загалом такі "антивакцинні " настрої не є поширеними. Респонденти часто казали, що пройдуть вакцинацію, але не одразу.

52% опитаних заявили, що зроблять щеплення протягом перших трьох місяців, а 12% респондентів повідомили, що чекатимуть щонайменше рік, і лише тоді пройдуть вакцинацію.

Деякі демографічні групи виявляли найбільшу недовіру до вакцини, серед них здебільшого люди з нижчим рівнем освіти та доходів, а також безробітні.

Подібний скептицизм може лише сприяти загостренню пандемії, і з’являється занепокоєння, що ця недовіра до вакцини лише буде зростати, адже людей хвилює те, що клінічні випробування проходять занадто швидко.

Можна припустити, що навіть якщо розроблені вакцини виявляться високоефективними для запобігання поширенню COVID-19, значна частина населення не буде готова пройти вакцинацію, і це сприятиме подальшому розповсюдженню коронавірусу. Якщо люди і надалі не довірятимуть вакцинації, це може зруйнувати навіть найбільш досконалі плани для «ліквідації» пандемії, резюмує журнал.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі