Впливовий американський сенатор-республіканець Джон Маккейн, який є затятим прихильником проведення військової операції у Сирії, опинився в центрі скандалу. Сенатор грав у покер під час слухань у комітеті з закордонних справ Сенату Конгресу, на яких розглядався запит адміністрації Барака Обами на використання військової сили проти Сирії.
Газета The Washington Post розмістила на своєму сайті фотографію з наступним поясненням: "Сенатор Маккейн грає у покер на своєму "Айфоні" під час слухань у сенатському комітеті із закордонних справ, де держсекретар Керрі, міністр оборони Гейґел і голова Комітету начальників штабів ВС США генерал Демпсі висловлюються з приводу застосування сили у Сирії". На фото видно руки законодавця і сам смартфон.
Маккейн не став відпиратися і зробив на своїй сторінці в Twitter наступний запис: "Скандал! Захоплений грою на "Айфоні" під час тригодинних слухань у Сенаті. Але найгірше те, що я програв", - пише 77-річний сенатор.
Джон Маккейн належить до числа "яструбів" у Конгресі США, які закликають завдати таких ударів по об'єктам військової інфраструктури Сирії, які б дозволили схилити баланс сил на користь сирійської опозиції.
Після зустрічі з президентом Бараком Обамою 3 вересня він заявив, що якщо Конгрес проголосує проти ініціативи президента про військове втручання в Сирії, це похитне довіру до США і негативно вплине не тільки на репутацію цієї адміністрації, але й на репутацію наступних президентів". Що, на його думку, "призведе до катастрофічних наслідків".
Маккейн незадоволений проектом резолюції щодо Сирії, що підтримує рішення президента про проведення військової операції проти режиму Башара Асада в Сирії, оскільки дана резолюція буде обмежувати термін військової операції в Сирії 60 днів (з можливістю продовження її в разі необхідності ще на 30 днів) і містить заборону на проведення наземної операції в Сирії з участю збройних сил США. Голосування щодо цієї резолюції у комітеті у закордонних справах має відбутися 4 вересня. Сенат і Палата представників у повному складі почнуть розгляд "сирійської резолюції" не раніше 9 вересня. !zn
Читайте також:
Путін не виключив згоди Росії на військову операцію в Сирії
Барак Обама заручився підтримкою лідерів конгресу військового удару по Сирії
Число біженців із Сирії досягло двох мільйонів осіб
НАТО відмовилося втручатися в сирійський конфлікт: Це справа окремих країн