Рада ЮНЕСКО опублікувала чергову доповідь Генерального директора Організації щодо ситуації в окупованому РФ Криму. У документі йшлося про становище в сфері освіти, науки, культури, поширення інформації і функціонування ЗМІ, в якому констатувалося лише подальше погіршення ситуації на півострові, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України, посилаючись на документ.
У доповіді наведені конкретні факти грубих порушень прав і свобод людини, передусім українців і кримських татар, основоположних принципів і норм Організації, зокрема з питань забезпечення освітніх та культурних прав, перешкоджання вільному поширенню інформації та діяльності ЗМІ, численних випадків переслідувань і незаконних арештів журналістів.
У доповіді відзначаються руйнівні дії російської окупаційної влади в тимчасово окупованому Криму, що реально загрожують збереженню українських об'єктів культурної спадщини, в тому числі об'єкта "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" - зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та Ханського палацу в р. Бахчисарай - з Попереднього списку всесвітньої спадщини.
Як повідомили в МЗС, у доповіді повідомляється про введення першого етапу прямого моніторингу ЮНЕСКО ситуації в тимчасово окупованому Криму, зокрема перші два візиту експертів ЮНЕСКО в Україні з метою збору інформації про ситуації в галузі науки і функціонування ЗМІ на тимчасово окупованому півострові.
Доповідь, підготовлений на виконання рішення 205-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)", буде розглянуто на 207-ї сесії, яка відбудеться з 9 по 23 жовтня 2019 року в Парижі.
У жовтні 2018 року, рада ЮНЕСКО прийняв рішення розпочати першу фазу прямого моніторингу ситуації на окупованому Російською Федерацією Кримському півострові. Результати такої перевірки генеральний директор ЮНЕСКО повинен надати в жовтні 2019 року.
Раніше представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО Сергій Кислиця заявив про те, що порушуючи норми і стандарти ЮНЕСКО в окупованому Криму, Росія робить серйозний виклик міжнародному співтовариству. Він закликав почати в аннексированном Криму прямий моніторинг.
Нагадаємо, ще минулого року ЮНЕСКО заявила про погіршення в окупованому Криму ситуації з правами та свободами людини.
Детальніше про ситуацію з правами людини в Криму читайте у інтерв'ю "Місія ООН: ситуація з правами людини в Криму істотно погіршилася" з головою моніторингової місії ООН, яка працює в анексованому Криму, Фіоною Фрейзер і фахівцемі з прав людини Марком Божаніком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".