"Величезний потенціал Організації має бути використано у повному обсязі. Лакмусовим папірцем на здатність ЮНЕСКО віднаходити адекватні відповіді на виклики 21-ого століття має стати запровадження прямого моніторингу в Криму", - наголосив голова української делегації.
Кислиця навів факти кричущих порушень прав людини на території окупованого півострову, та зазначив, що об'єднання зусиль міжнародної спільноти для розв'язання проблеми незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим є дуже важливим викликом сучасному світові.
Також під час сесії члени делегації запропонували створити під час Генеральної конференції ЮНЕСКО у листопаді Центр ЮНЕСКО другої категорії на базі Малої академії наук України.
Раніше ЮНЕСКО заявило про погіршення в окупованому Криму ситуації з правами та свободами людини.
Детальніше про ситуацію з правами людини в Криму читайте у інтерв'ю "Місія ООН: ситуація з правами людини в Криму істотно погіршилася" з головою моніторингової місії ООН, яка працює в анексованому Криму, Фіоною Фрейзер і фахівцемі з прав людини Марком Божаніком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".