Сили безпеки Зімбабве в понеділок повідомили про те, що ситуація в країні "повертається до нормального життя" після кризи, під час якої військові захопили владу, що призвело до відставки президента Роберта Мугабе в кінці його 37-го року перебування при владі. Однак, як повідомляє AP, в країні все ж є деякі проблеми.
В даний час представники сил безпеки країни повідомляють про випадки мародерства і грабунки в приватних будинках і на фермах по всій країні.
"Співробітники правоохоронних органів вже отримують повідомлення про грабежі і незаконну окупацію чужих об'єктів, особливо ферм і будинків", - сказано в повідомленні.
На такі дії поліція і військові відреагують належним чином, сказано в заяві, адже ці злочини йдуть в розріз з духом примирення, який новий уряд намагається побудувати.
Земля в цій країні є спірним питанням, де уряд Мугабе, починаючи з 2000 року, почав захоплення землі та майна, забираючи її у білої меншості в Зімбабве.
Як повідомлялося, раніше, колишній перший віце-президент Зімбабве 75-річний Еммерсон Мнангагва у п'ятницю, 24 листопада, прийняв присягу в якості нового голови держави.
21 листопада 93-річний президент Роберт Мугабе погодився піти у відставку під тиском військових і своїх політичних опонентів, включаючи колишніх соратників, які погрожували йому процедурою імпічменту, яку парламент Зімбабве таки почав, але припинив, так як Мугабе передав спікеру парламенту заяву про свою відставку. Детальніше про ситуацію в Зімбабве читайте в матеріалі "Кінець ери диктатора Мугабе: Як це було". А також в статті "Зімбабве: "Лакост" проти "Гуччі""експерта Олега Білоколоса для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".