За даними доповіді, обстріли житлових кварталів та об'єктів цивільної інфраструктури воюючими сторонами в Алеппо, а також порушення прав і свобод людини і міжнародного гуманітарного права можуть оцінюватися як військові злочини.
Доповідь ООН присвячений подіям в сирійському Алеппо в період з липня по грудень 2016 року. Він був підготовлений на основі співбесід з 290 свідками і жертвами злочинів.
У доповіді говориться, що в результаті щоденних бомбардувань, які велися з використанням авіабомб, ракет "повітря–земля", касетних боєприпасів, запалювальних бомб і бочкових бомб, а також боєприпасів з зарядом отруйних речовин в східному Алеппо загинули сотні цивільних осіб, в тому числі діти.
"Місяцями сирійські та російські сили безперервно наносили удари з повітря по східних районах Алеппо в рамках своєї стратегії примушення противника до капітуляції. Лікарні, притулки для сиріт, ринки, школи та житлові будинки перетворювалися на руїни", - заявив голова Незалежної комісії ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії Паулу Піньейру, представляючи її 13-ї доповідь.
Голова Комісії нагадав, що одним з найбільш шокуючих нападів сирійськими силами, був авіаудар по гуманітарній колоні з 17 вантажівок, в результаті якого було вбито 14 співробітників гуманітарних організацій і знищені життєво необхідні гуманітарні вантажі.
Піньейру зазначив, що грубі порушення прав людини в Алеппо здійснювалися всіма сторонами конфлікту. Коли в східному Алеппо почалася військова операція і жителі цих кварталів намагалися втекти, то деякі збройні групи утримували їх силою і використовували в якості "живого щита". До того ж озброєні групи постійно обстрілювали цивільне населення західних районів Алеппо.
Вони використовували саморобні озброєння і вели неизбирательный вогонь по житлових кварталах. Одним з найбільш широко застосовуваних видів зброї були так звані "пекельні гармати". Члени Комісії наголосили, що обстріл західної частини Алеппо не були орієнтовані на поразку конкретних військових цілей, а тому вони були спрямовані на те, щоб тероризувати цивільне населення.
У своїй доповіді члени Комісії закликали всі держави припинити поставки зброї, а також відмовитися від фінансової та технічної допомоги воюючим сторонам.
У зв'язку з бойовими діями, східні райони Алеппо покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.
Детальніше про сирійську війну читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".