Сирійська опозиція відхилила пропозицію Росії про підтримку наземної операції антиурядових сил проти терористичної організації "Ісламська держава", передає DW.
"Росія закидає бомбами "Вільну сирійську армію" і тепер хоче співпрацювати з нами, поки вона як і раніше пов'язана з Асадом (президентом Сирії Башаром Асадом - ред.)? Ми абсолютно не розуміємо Росію", - цитує агентство AFP представника опозиційної повстанського угрупування підполковника Ахмада Сауда.
Також з пропозицією Москви не погодилася і Національна коаліція опозиційних і революційних сил Сирії (НКОРС), яка є головною опозиційною політичною силою в країні.
"Замість розмов про готовність підтримати "Вільну сирійську армію", вони повинні припинити скидати на неї бомби", - заявив представник коаліції Самір Нашар.
За його словами, 80 відсотків російських авіаударів припадають на позиції "Вільної сирійської армії".
Крім того, Нашар відхилив заклик Москви до проведення нових парламентських і президентських виборів в Сирії, назвавши його абсурдним.
"Росіяни ігнорують реальний стан речей, коли мільйони людей були змушені тікати в інші регіони Сирії та за кордон, коли кожен день руйнуються міста. Про які вибори може йти мова в таких умовах?" - зазначив він.
Раніше глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив про готовність Москви підтримувати з повітря наземні операції сирійської опозиції, у тому числі, "Вільної сирійської армії", проти терористів.
"Для виконання цього завдання Кремлю необхідно отримати інформацію від американської влади з деталями місцезнаходження терористичних угруповань і "патріотичної опозиції", - уточнив він.
У свою чергу, НАТО відмовився передавати Росії розвіддані по Сирії.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
У той же час агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.