У п'ятницю, 29 січня, в штаб-квартирі ООН в Женеві стартував переговори із врегулювання сирійського конфлікту, однак представники опозиції на них відсутні, передає Associated Press.
На зустріч вже прибула делегація уряду Сирії на чолі з послом при ООН Башаром аль-Джафарі. У понеділок, 1 лютого, очікується прибуття заступника міністра закордонних справ Росії Геннадія Гатілова.
Напередодні голова Вищого комітету з переговорів (ВКП), який представляє найбільш впливові групи сирійської опозиції, Джордж Сабра заявив, що делегація Комітету зможе поїхати на переговори лише після того, як будуть усунені перешкоди для цього.
Зокрема, опозиція вимагає, щоб Росія припинила завдавати авіаударів по мирних жителях і територіям, які контролюються противниками режиму Башара Асада.
Раніше представники опозиції висунули умови для участі в переговорах: зняття блокади кількох міст, припинення бомбардування цивільних осіб і звільнення з в'язниці незаконно засуджених опозиціонерів.
Конференція повинна була відкритися в минулий понеділок, 25 січня, але була відкладена через суперечки про те, які групи мають право представляти опозицію. Туреччина, зокрема, заперечує проти участі у форумі партії "Демократичний союз", створеної сирійськими курдами, Анкара називає її терористичною організацією.
Агентство Reuters повідомляє з посиланням на свої джерела, що рада сирійської опозиції на зборах в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді вирішила не брати участь у женевській конференції.
Reuters наводить слова сирійських опозиціонерів, держсекретар США Джон Керрі наполягає на їхньому приїзді до Женеви, щоб вони зробили свої вимоги до Асаду предметом обговорення, а не висували їх як попередні умови проведення конференції.
Раніше в ООН виступили з попередженням до Дамаску, що блокада урядовими військами міста Мадая в столичній провінції Риф-Дімашк може бути кваліфікована як військовий злочин, оскільки населення відчуває нестачу їжі та необхідних медикаментів.