На думку видання, часті шусрічі Си Цзиньпіна з Кім Чен Ином можут свідчити про те, що зв'язки між їхніми країнами швидко покращуються в той час, як Пхеньян шукає діалогу про його ядерну програму. Минулого року відносини між КНДР і Китаєм погіршилися на стільки, що Пекін підтримав санкції ООН, які обмежили імпорт енергоносіїв в Північну Корею, а також перекрили джерела фінансування. Ці заходи повинні були підірвати можливість країни проводити ядерні випробування.
На думку професора міжнародних відносин Нанкінського університету Чжу Феня, тепер інтереси Китаю і КНДР вирівнюються. Пхеньяну потрібна китайська підтимка для посилення економіки. А Си Цзиньпін використовує тісні зв'язки з Кім Чен Ином для того, щоб впливати на свої переговори з Трампом щодо торгівлі.
Під час свого другого візиту Кім Чен Ин висловив надію, що його країна і США "збудують взаємну довіру і зможуть відповідально піти на поетапні і синхронні заходи" для денуклеризації Корейського піовстрову.
"Щойно відповідні сторони усунуть ворожу політику і погрози для безпеки проти Північної Кореї, Північній Кореї більше не буде потрібна ядерна зброя. І тоді денуклеризація буде досяжною", - сказав він.
25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.
За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".