Штат Міссурі вирішив використовувати для страти препарат, який став причиною смерті Майкла Джексона

Поділитися
Штат Міссурі вирішив використовувати для страти препарат, який став причиною смерті Майкла Джексона
Штат Міссурі першим буде використовувати пропофол для приведення у виконання смертних вироків. Шукати альтернативу американці стали після того, як європейські виробники відмовилися від поставок до США пентобарбіталу.

Влада штату Міссурі вирішила використовувати для приведення у виконання смертних вироків лікарський препарат пропофол - відомий тим, що саме він став причиною смерті знаменитого співака Майкла Джексона.

Міссурі буде першим штатом США, який почне використовувати пропофол як "смертельну ін'єкцію".

У середині серпня Верховний суд штату засудив Аллена Никлассона і Джозефа Франкліна до страти за вбивства, призначивши виконання вироку в жовтні і листопаді відповідно за допомогою пропофолу.

Це викликало стурбованість у експертів: в команду, що виконує вирок, більше не входить лікар, під керівництвом якого зазвичай вводять пропофол, а за неправильного введення препарату ув'язнений може відчувати страждання. Деякі медики навіть заявили, що "з цього погляду розстріл набагато безпечніший, набагато швидший, і менш болючий".

Раніше Міссурі й майже три десятки інших штатів, де дозволено смертну кару, були змушені шукати альтернативні види страти, після того як європейські виробники з етичних міркувань відмовилися від постачань до США сильнодійного снодійного пентобарбіталу, який у взаємодії з двома іншими препаратами використовували для смертельної ін'єкції.

З усіх цих причин кількість страт різко скоротилося, зокрема, в Міссурі винесено всього два смертних вироки з 2005 року.

Нагадаємо: Майкл Джексон помер 25 червня 2009 року на 51-му році життя від передозування сильнодійними препаратами. Як стало відомо, лікар співака Конрад Мюррей призначив йому пропофол як засіб від безсоння. За версією слідства, Мюррей дав музикантові надмірну дозу пропофолу, який у взаємодії з іншими ліками, серед яких заспокійливі, став причиною загибелі співака.

Наприкінці листопада 2011 року американський суд засудив Мюррея до чотирьох років в'язниці за ненавмисне вбивство. !zn

Читайте також:

США з-за помилок слідства незаслужено засудили до смертної кари 27 осіб

Лукашенко пообіцяв скасувати смертну кару слідом за США

Human Rights Watch звинуватила США в лицемірстві, а Росію - у рекордному авторитаризмі

Іллінойс став шістнадцятим американським штатом, який скасував смертну кару

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі