Як повідомляє The Guardian, про це вона сказала, зауваживши, що другий шотландський референдум стане необхідністю, якщо Великобританія обере болючий шлях виходу з Євросоюзу.
Звертаючись до прем'єр-міністра Терези Мей шотландський лідер сказала: "Якщо ви хоча б на одну секунду подумаєте, що я це кажу не серйозно про те, що зроблю все можливе для захисту інтересів Шотландії, тоді подумайте краще ще раз. Якщо ви не можете чи не хочете дозволити нам захистити наші інтереси в межах Великобританії, тоді Шотландія повинна мати право вирішувати, чи хоче вона обрати інший шлях".
"Важкий Brexit фундаментально змінить Великобританію. Без єдиного ринку, ізольована, замкнена в собі, втративши робочі місця, інвестиції і можливості, Британія вже не буде тією країною, лишитися в якій Шотландія обрала в 2014 році. Якщо в складі Британії нас чекає незахищеність і нестабільність, тоді ніхто не має права заперечити, що Шотландія має шанс обрати краще майбутнє", - додала Старджен.
Вона додала, що збереження доступу до єдиного ринку Європи – це пріоритет для Единбурга. І у Лондона "немає права" відрізати Шотландію від цього економічного простору. За словами Старден, вона буде працювати над шотландським планом Brexit. І якщо королівство навіть лишиться в складі Британії, воно повинно отримати ширшу владу і автономію, щоб захистити себе від втрат після виходу з ЄС.
У вересні 2014 року в Шотландії вже проводився референдум про незалежність. Тоді 55% жителів країни проголосували проти виходу зі складу Великобританії, за незалежність висловилися 45% виборців. Однак, референдум щодо виходу Британії з ЄС створив певну внутрішню напругу між Англією, Шотландією і Північною Ірландією. Зокрема, повідомлялося, що Шотландія хоче залишитися в ЄС, не виходячи зі складу Великобританії.