Шотландія "дуже вірогідно" ініціює новий референдум про незалежність

Поділитися
Шотландія Шотландія збирається змусити Британію лишитися в ЄС. © stroymart.com.ua
Единбург обіцяє використати всі можливості для збереження членства в ЄС.

Перший міністр Шотландії Нікола Стурджеон запевнила, що проведення другого референдуму про незалежність королівства "на столі". Як повідомляє The Guardian, про це вона сказала після того, як більшість британців проголосували за вихід Великобританії з ЄС.

Голова шотландського уряду пояснила, що багато мешканців її королівства проголосували проти незалежності на референдумі в 2014 році через небажання втратити доступ до Євросоюзу.

"Моїм пріоритетом будуть дії в інтересах Шотландії. Я горда за Шотландію і тим, як ми проголосували вчора. Ми чітко сказали, що не хочемо полишати Євросоюз", - сказав Стурджеон.

Вона також додала, що сьогодні вранці говорила з прем'єр-міністром Девідом Кемероном, вимагаючи повної участі Шотландії в процесі ухвалення рішення щодо подальших кроків Великобританії після референдуму.

"Ми також будемо добиватися прямого обговорення з інститутами ЄС і його країнами-учасниками, а також щонайшвидшої зустрічі з президентом Європейської комісії. Я також впродовж вихідних зв'яжуся з кожною країною ЄС, щоб дати зрозуміти, що Шотландія голосувала за збереження членства і що я маю намір обговорити всі можливості його збереження", - сказала голова шотландського уряду.

Тим часом, видання The Independent пише, що Британія після референдуму може й не вийти з ЄС. Експерти припускають, що цей процес може затягнутися на два роки, а то й довше. І весь цей час Британія буде залишатися членом ЄС, хоч і не матиме права брати участь в ухваленні рішень. Але всі торговельні і політичні угоди будуть розповсюджуватися на неї впродовж двох років з моменту оповіщення Брюсселя про намір відмовитися від членства.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі