Шольц вирушив до Індії для поглиблення зв'язків, обговорюватиме війну РФ проти України

Поділитися
Шольц вирушив до Індії для поглиблення зв'язків, обговорюватиме війну РФ проти України © © European Council
Канцлер Німеччини планує зустрітися з прем'єр-міністром Індії.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про намір поглибити відносини своєї країни з Індією напередодні зустрічі з прем'єр-міністром Нарендрою Моді в Нью-Делі. Про це повідомляє Reuters.

«Індія та Німеччина мають дуже добрі відносини і хочуть їх поглибити. Це буде темою наших переговорів і, головне, мир у світі», - заявив канцлер Німеччини.

Шольц, який зустрінеться з Моді вже вчетверте, прилетів до Індії на наступний день після річниці війни РФ проти України, що підкреслює зростання важливості Індії для західних держав, які шукають підтримки у протидії російському вторгненню.

Шольц також має намір наполегливо просувати угоду про продаж Індії шести підводних човнів вартістю 5,2 мільярда доларів. Однак така чергова спроба західного військового виробника віддалити Нью-Делі від залежності від РФ у питаннях військової техніки, як очікується, не дасть швидкого результату.

Поворот Німеччини до Індії є особливо різким з огляду на те, що тісні економічні зв'язки Берліна з Китаєм, головним покупцем німецьких верстатів, і Росією, ключовим постачальником енергоресурсів, відігравали важливу роль у процвітанні Німеччини протягом останніх 15 років.

Хоча однією із заявлених цілей візиту є поліпшення економічних зв'язків, чиновники пам'ятають про необхідність вмовити країну, яка незабаром стане найнаселенішою в світі, виступити проти російського вторгнення, навіть якщо розрив економічних зв'язків Індії з Москвою не стоїть на порядку денному.

Уряд прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді не став відкрито критикувати Москву за вторгнення, а натомість закликав до діалогу і дипломатії для припинення війни. Індія також різко збільшила закупівлю нафти у РФ, свого найбільшого постачальника оборонного обладнання, хоча ціни на нафту впали.

«Вони платять менше, Індії це подобається. Росія отримує менше, і нам це подобається», - сказав німецький урядовець, додавши, що неможливо очікувати від інших країн застосування санкцій таким чином, як це роблять ЄС і Сполучені Штати.

Багато хто на Глобальному Півдні вважає скарги Заходу на вторгнення лицемірством, враховуючи їхню довгу історію військових інтервенцій по всьому світу, і побоюється, що порушені ланцюги поставок та інфляція спричинять голод.

Востаннє Шольц зустрічався з Моді на саміті G7 у червні минулого року, на який він запросив індійського лідера в рамках інформаційно-просвітницьких заходів, що стають все більш актуальними через зростання побоювань, що Китай може посилити свою підтримку Росії.

Хоча Пекін є одним з найважливіших торговельних партнерів Німеччини, вторгнення РФ в Україну нагадало багатьом представникам німецького бізнесу про недостатню диверсифікацію ланцюгів поставок, на які вони покладаються, що додало нової актуальності зусиллям, спрямованим на посилення впливу на величезний потенційний ринок.

В Індії представлено близько 1 800 німецьких компаній. Шольц подорожує з бізнес-делегацією, сподіваючись збільшити цю кількість, приділяючи особливу увагу інвестиціям у «зелені» технології.

Попри зацікавленість, регуляторні та торговельні бар'єри роблять Індію жорстким ринком для німецьких компаній, про що свідчить відсутність жодного з найбільших німецьких автовиробників у складі супроводжуючої делегації. 

Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі