Через зміну позиції західних країн переговори з іранської ядерної програми тривають, повідомляє іранський портал Nuclear Talks з посиланням на високопоставленого представника Ірану.
"Представники Заходу посилили позицію з учорашнього дня", - сказав він.
Так, Захід не готовий зняти з Ірану санкції на умовах, домовленість по яким вже була досягнута.
За даними інтернет-порталу, до теперішнього часу глави дипломатичних відомств Ірану і США завершили чергову зустріч у Відні. Про її підсумки поки не повідомляється.
У той же время глава МЗС Франції Лоран Фабіус заявив, що переговори "шістки" з ІЯП продовжаться вночі в четвер і 10 липня.
"Прогрес (досягнутий - ред.), але все ще є невирішені питання. Я залишуся (працювати на переговорах - рел.) вночі та завтра вранці. Останні 100 метрів найскладніші. Нам ще потрібен час", - сказав міністр.
Раніше про те, що, незважаючи на досягнутий прогрес у ИЯП, ряд важливих питань залишається неврегульованим, заявив держсекретар США Джон Керрі.
"Хоча ми досягли прогресу, і цей прогрес реальний, деякі проблеми все ще не вирішені", - сказав Керрі журналістам у Відні.
Напередодні ЗМІ писав, що угода щодо ядерної програми Ірану готовий на 98%. Незадовго до цього також повідомлялося, що Іран і "шістка" узгодили основні положення підсумкового угоди.Підсумкова угода налічує близько 80 сторінок.
ЗМІ також повідомляли, що шістка міжнародних посередників розробила механізм зняття з Тегерана міжнародних санкцій та їх повернення в разі недотримання з його боку взятих на себе зобов'язань. В день укладання угоди з Іраном щодо нього вводять так званий режим зняття санкцій, тобто резолюція Радбезу ООН знімає міжнародні обмежувальні заходи проти Тегерана.
Однак цей режим необхідно буде регулярно продовжувати - і якщо хтось з постійних членів Радбезу ООН вважає, що Іран не дотримується домовленостей, то він зможе застосувати право вето і заблокувати продовження.
Основні розбіжності сторін в рамках можливої угоди залишаються з-за блокування з боку Ірану допуску іноземних місій для інспекції військових ядерних об'єктів. Так, минулого тижня парламент Іранусхвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.
Також повідомлялося, що верховний лідер Ірану нівелює попередні досягнення в ядерних переговорах. У своєму виступі в прямому ефірі державного телебачення верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї зажадав, щоб санкції з Тегерана бути зняті, перш ніж країна покаже частину своєї ядерної інфраструктури і, перш ніж міжнародні інспектори перевірять виконання нею зобов'язань.
Алі Хаменеї раніше виключив можливість проведення міжнародної інспекції військових об'єктів Ірану, і виступив проти надання доступу до ядерних об'єктів вченим.