Східні країни Європи відмовляються виконувати план ЄС щодо мігрантів – FT

Поділитися
Східні країни Європи відмовляються виконувати план ЄС щодо мігрантів – FT Словаччина і Чехія люто виступають проти плану ЄС про мігрантів © Нігіна Бероєва / Facebook
Країни Східної Європи не сприймають план ЄС щодо квот на розміщення мігрантів.

Чехія і Словаччина навідріз відмовляються приймати умови Брюсселя, який наполягає на квотному розподілі 120 тисяч мігрантів, повідомляє видання The Financial Times.

Словаччина і Чехія люто виступають проти плану ЄС щодо мігрантів. "Система не буде працювати, і Словаччину не змусять виконувати плани за квотами", - сказав словацький міністр внутрішніх справ Роберт Калиняк.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що буде координувати дії з іншими країнами, такими як Чехія, і боротися проти рішення. "Я радше готовий піти на порушення, ніж прийняти цей диктат", - заявив Фіцо. "Ми не можемо уникнути цього конфлікту, бо впевнені: квоти безглузді", - додав він.

Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка також заявив, що буде намагатися зірвати схвалення плану на саміті. Президент Чехії Мілош Земан заявив у вівторок ввечері, що він все ще сподівається на скасування рішення про план, який вважає "великою помилкою".

Із східноєвропейських країн за прийняття квот виступила Польща. Глава польського МЗС Гжегож Схетина підкреслив, що важливо не допустити поділу Західної та Східної Європи". Коментуючи цю заяву, у МВС Чехії Польщу звинуватили у зраді інтересів східноєвропейських країн.

Увечері 22 вересня стало відомо про те, що в Раді ЄС домовилися про розподіл 120 тисяч мігрантів. Як повідомив у своєму Twitter директор представництва видання Financial Times в Брюсселі Петер Шпігель, проти примусових квот на мігрантів виступили 4 країни: Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія.

Читайте також: "Оце так дебют": як коментатори різних країн реагували на гол Коноплянки

Квотне перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує наплив мігрантів у 850 тисяч біженців в найближчі два роки.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі