Голландський суд ухвалив: компанії Royal Dutch Shell протягом дев'яти років необхідно прискорити скорочення викидів парникових газів на 45%, повідомляє Reuters.
Позов на компанію надійшов до суду ще в 2019 році. Milieudefensie звинуватила Shell в недостатньому виконанні вимог Паризької угоди із боротьби зі зміною клімату. Позов підтримала громадськість.
Компанія Shell не згодна.
"У цієї постанови занадто мало шансів залишитися в силі після апеляції", - заявив Пер Магнус Нісвін з консалтингової фірми Rystad Energy.
"Сьогодні Big Oi отримала серйозне попередження", - сказала Бесс Джоффе з Уповноваженого у справах церкви в Англії.
Також акціонери дорікнули в затягуванні боротьби зі зміною клімату. Виявилося, що підтримка інвесторів в темі проблем температури може змусити нафтогазові компанії переосмислити, наскільки швидко вони переходять на інші форми енергії.
Акціонери Chevron також закликали компанію скоротити викиди в результаті кінцевого використання палива.
Як сказав Марк Ван Баал, глава групи із захисту клімату, яка розмістила резолюції, що закликають до скорочення викидів в компаніях Chevron, ConocoPhillips і Phillips66, голосування говорить про новий відчутті невідкладності дій.
"Інвестори кажуть мовляв ми хочемо, щоб ви діяли, скорочуючи викиди зараз, а не в далекому майбутньому", - сказав він.
Світ живе в епоху антропоцен - нового геологічного століття, протягом якого люди стали панівною силою, яка формує навколишнє середовище. Багато вчених відносять цей період ще до економічного підйому після Другої світової війни, «епохи великого прискорення». Однак, таке швидке посилення людського контролю над Землею привело до катастрофічних кліматичних змін, стало причиною вимирання видів, порушило цикли планети.