Що думають канадці про допомогу Україні: результати нового опитування

Поділитися
Що думають канадці про допомогу Україні: результати нового опитування © unsplash.com/jasonhafso
Громадська підтримка фінансової допомоги Києву в Канаді дещо знизилася, порівняно з початком повномасштабного вторгнення РФ.

Більшість канадців вважають, що Україна повинна продовжувати боротьбу проти російського вторгнення, але третина респондентів заявили, що Київ має вести переговори про “мирну угоду”, навіть якщо це означає поступки щодо тимчасово окупованих територій. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Ipsos для Global News.

Майже 40% опитаних канадців заявили, що Україна повинна продовжувати боротьбу. Але 30% вважають, що Київ повинен почати “мирні” переговори про припинення війни. Решта 31% респондентів не визначилися з думкою про те, що має відбутися далі.

Опитування показало, що хоча більшість жителів Канади все ще підтримують Україну та надання Києву подальшої допомоги, ця підтримка нижча, ніж була у 2022 році на початку повномасштабного вторгнення Росії.

Лише 54% опитаних заявили, що все ще уважно стежать за новинами про війну - порівняно з 74% у 2022 році, тоді як 58% сказали, що досі стурбовані ситуацією, так само, як і на початку повномасштабного вторгнення, хоча цей показник знизився на сім пунктів порівняно з минулим роком.

Тим часом кількість опитаних, які заявили, що Канада не може дозволити собі продовжувати фінансову допомогу Україні з огляду на поточну економічну кризу в країні, зросла до 54%, порівняно з 48% минулого року та 45% у 2022 році.

На відміну від двох років тому, коли Україна домінувала в заголовках новин, зараз вторгнення РФ перекрив конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС у Секторі Гази, не кажучи вже про зростання занепокоєння щодо вартості життя, злочинності та імміграції в Канаді.

"Це і є визначенням полікризи. Є так багато речей, про які канадцям доводиться турбуватися і думати, що те, що просто географічно віддалене, як Україна, відходить на другий план, на відміну від того, як було раніше", - сказав представник Ipsos Шон Сімпсон, коментуючи результати опитування.

Це також може пояснити, чому майже третина опитаних канадців сказали, що не можуть вирішити, чи повинна Україна продовжувати боротьбу проти вторгнення РФ, чи почати переговори з Росією, додав він, а також те, що з весни минулого року на лінії фронту не відбулося масштабних зрушень і частина аналітиків почали говорити про патову ситуацію.

Серед прихильників Ліберальної партії 55% заявили, що Київ повинен продовжувати боротьбу, тоді як лише 24% сказали, що воліли б бачити переговори з РФ. Серед консервативних виборців розкол є більш рівномірним: 40% підтримують “мирну угоду” проти 36%, які виступають за продовження боротьби України з вторгненням РФ.

Опитування Ipsos було проведене з 19 по 22 січня 2024 року на замовлення Global News, в якому взяв участь 1 001 канадець віком від 18 років. 

Канада зазвичай демонструвала рішучість у підтримці України. Минулого місяця уряд країни оголосив про нове фінансування, довівши загальну суму своїх внесків на військову допомогу з початку повномасштабного вторгнення до 2,4 мільярда доларів. Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі нещодавно повернулася після своєї поїздки до Києва, де оголосила про участь Оттави в міжнародній коаліції з пошуку та повернення українських дітей, примусово депортованих до Росії.

Але допомога Канади Україні - це лише частка від загального обсягу, наданого західними союзниками, які зіштовхнулися з політичними перешкодами у схваленні підтримки Києва. Минулого тижня лідери країн ЄС нарешті змогли переконати Угорщину перестати блокувати ще 50 мільярдів євро фінансової допомоги Україні, розрахованої до 2027 року.

Тим часом у США в грудні закінчилися затверджені Конгресом кошти для постачання Києву зброї, в тому числі систем протиповітряної оборони. Спроби затвердити ще 60 мільярдів доларів допомоги застрягли у Конгресі через вимогу республіканців пов'язати підтримку України зі змінами в імміграційній політиці. У неділю, 4 лютого, було оголошено про двопартійну угоду, але її схвалення перебуває на межі краху через опозицію республіканців, що додає невизначеності подальшій долі допомоги Києву.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі