Канада відновить експорт деталей для безпілотників до Туреччини після ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО — Reuters

Поділитися
Канада відновить експорт деталей для безпілотників до Туреччини після ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО — Reuters © unsplash.com/jasonhafso
Туреччина, після тривалої затримки, зрештою ратифікувала вступ Швеції в Альянс. 

Канада і Туреччина досягли угоди про відновлення канадського експорту деталей для безпілотників в обмін на більшу прозорість щодо їх використання. Домовленості повинні почати діяти після того, як Анкара завершить ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО. Про це повідомляє Reuters

Після 20 місяців затримки Туреччина цього тижня все-таки схвалила членство Швеції в Альянсі, включаючи голосування в парламенті і підпис президента.

Очікувалося, що Анкара надішле остаточні документи до Вашингтона вже в п'ятницю, 26 січня, відкриваючи Канаді шлях до негайного скасування експортного контролю, який вона запровадила у 2020 році.

Домовленість була досягнута ще на початку січня після місяців переговорів.

Речниця МЗС Канади Шарлотта Маклеод казала Reuters, що, хоча експортний контроль наразі залишається чинним, Оттава прагне вирішити питання з Туреччиною, зважаючи на її статус союзника по НАТО.

"Канада і Туреччина продовжують обмінюватися думками щодо наших двосторонніх, економічних і торговельних відносин", - сказала вона.

Країна призупинила продаж технологій безпілотників Туреччині у 2020 році після того, як дійшла висновку, що її оптичне обладнання, встановлене на турецьких безпілотниках, використовувалося Азербайджаном під час бойових дій у Нагірному Карабаху.

Оттава припинила переговори про скасування обмежень у 2022 році, коли Анкара висловила заперечення проти заявок Фінляндії і Швеції на вступ до НАТО. Але переговори відновилися після саміту лідерів країн Альянсу в липні минулого року.

Згідно з угодою, Анкара надаватиме Оттаві інформацію про кінцевих користувачів канадського обладнання, особливо якщо воно реекспортується до країн, що не є членами НАТО.   

Анкара неодноразово критикувала експортний контроль як такий, що суперечить духу НАТО. У минулому вона також зіштовхувалася з торговими обмеженнями з боку Франції, Німеччини і Швеції через напруженість у східному Середземномор'ї і операції на півночі Сирії. 

Хоча Анкара закликала Канаду скасувати обмеження, вона також заявила, що незабаром зможе самостійно виробляти деталі для безпілотників, в тому числі оптичне обладнання. 

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена схвалила продаж винищувачів F-16 Туреччині після того, як турецький уряд ратифікував членство Швеції в НАТО. 

Наразі Угорщина залишається єдиним членом Альянсу, який не схвалив приєднання Стокгольма. Будапешт пояснював затримку ратифікації тим, що він називає неправомірними звинуваченнями з боку політиків Швеції у підриві демократичних прав. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі