Що буде робити Трамп після того, як покине Білий дім — BBC

Поділитися
Що буде робити Трамп після того, як покине Білий дім — BBC © РБК-Україна
Спокійне життя «на пенсії» точно не варіант для Дональда Трампа.

Команда демократа Джо Байдена розпочала процес формування нової адміністрації. Республіканець Дональд Трамп залишатиметься на посаді президента США формально до 20 січня, аж поки не передасть повноваження своєму наступнику, а після цього приєднається до «елітного клубу колишніх президентів США», пише BBC.

То що ж чекає на Дональда Трампа після виходу з Білого дому? Він міг би зайнятися написанням мемуарів, чи розпочати планування президентської бібліотеки. Колишні президенти США, зокрема Джиммі Картер взявся за гуманітарні справи, а Джордж Буш – почав малювати картини.

Але Трамп ніколи не був традиційним політиком.

"Дональд Трамп порушив багато норм як президент. Немає підстав думати, що Дональд Трамп діятиме як будь-який колишній президент, якого ми коли-небудь бачили", - говорить професор маркетингу в Келлоггській школі управління Північно-Західного університету Тім Калкінс.

Ось деякі сценарії розвитку майбутнього для Дональда Трампа.

Він може знову балотуватися на посаду президента США.

Програш на виборах в США 2020 року ще не означає кінець політичних амбіцій Трампа - він цілком може спробувати перемогти на нових президентських виборах, так як це свого часу зробив колишній американський лідер Гровер Клівленд.

Клівленд - єдиний президент США, який залишив Білий дім і повернувся через чотири роки, знову ставши американським лідером.

Конституція США передбачає, що "жодна особа не повинна обиратися на посаду президента більше двох разів".

І колишні помічники республіканця припускають, що Трамп може прагнути балотуватися знову.

"Я б точно включив його до списку людей, які, ймовірно, будуть балотуватися в 2024 році", - нещодавно сказав колишній учасник команди Трампа Мік Мулвані.

Трамп явно любить передвиборні мітинги, і на виборах він набрав 71,5 мільйона голосів – це демонструє значну базу підтримки серед американської громадськості.

"Він покине президентство так само суперечливо та скандально, як і свого часу прийшов на посаду американського лідера", - говорить професор Калкінс.

Також існують припущення, що старший син президента Трампа зацікавлений у балотуванні на вищу посаду в США.

Трамп почне «рятувати свою бізнес-імперію».

До того, як стати політиком, Трамп був магнатом з нерухомості, зіркою реаліті-телебачення та носієм власного бренду, використовуючи своє ім'я для укладання вигідних угод. Трамп знову може зацікавитися «світом бізнесу» і продовжити там, де зупинився чотири роки тому.

Компанія Trump Organization має численні готелі та поля для гольфу. У Мумбаї, Стамбулі та на Філіппінах - і, звичайно, у Вашингтоні, є власність із брендом Trump, а також поля для гольфу в США, Великій Британії, Дубаї та Індонезії.

Але якщо Трамп знову планує стати бізнесменом, на нього чекає багато роботи. Деякі сфери його бізнесу, які займаються туризмом та сферою послуг, неабияк постраждали внаслідок пандемії коронавірусу. До того ж, не так давно була опублікована інформація про те, що Трамп протягом тривалого часу не сплачував податки. Однак, Trump Organization і сам Трамп заперечили правдивість цього звіту.

Професор Калкінс вважає, що президент Трамп вміє «підтримувати власний бренд» і його бізнес-імперія залишилася досить потужною, однак, зазнала змін внаслідок його політичної кар’єри.

"Суперечлива політична кар’єра Трампа може зробити його бізнес-бренд менш привабливим для співпраці. Однак, тепер, якщо ви збираєтеся провести весілля в готелі Трампа, це несе за собою інший підтекст, ніж було до його приходу на посаду", - говорить професор.

Дочка Трампа Іванка зіштовхнулася з деякими проблемами в своєму бізнесі після того, як взяла на себе роль старшого радника в Білому домі.

Сини Трампа Ерік та Дональд-молодший під час президентства батька «наглядали» за Trump Organization, але вони також були глибоко залучені в політичну кар'єру Дональда Трампа.

"Однією з речей, про яку вони всі будуть думати, є те, що буде найбільш вигідним для сім’ї" - говорить професор Калкінс.

Трамп може стати медіа-магнатом.

Президент Трамп не новачок у сфері телебачення після роботи в реаліті-шоу The Apprentice («Учень»). Тож можна припустити, що він спробує зануритися в медійний простір, створивши власний телеканал, або ж почне співпрацювати з телевізійною мережею республіканців. У нього точно буде своя аудиторія.

Він був би цікавим «телеперсонажем», адже вміє створювати скандальні та суперечливі ситуації, які б привертали увагу телеглядачів.

Також Трамп може почати писати книги або мемуари, що теж було б прибутковою справою. Для прикладу, Джордж Буш отримав аванс - десять мільйонів доларів за свої мемуари. Барак Обама підписав багатомільйонну угоду з компанією Netflix.

«Постпрезидентська пенсія».

Трамп матиме президентську пенсію і безліч інших пільг, коли він покине свою посаду.

Закон про колишніх президентів США, прийнятий в 1958 році, передбачає виплати, включаючи щорічну пенсію, яка становила 207 800 доларів США у 2017 році.

Колишні президенти також мають право на пожиттєвий захист американських секретних служб, і отримують виплати на лікування. Тож Трамп, якому зараз 74 роки, міг би спокійно піти на пенсію.

Він може займатися благодійністю, створювати власну президентську бібліотеку, а також проводити свій вільний час за грою в гольф.

Але професор Калкінс не розглядає «спокійне життя» як можливий сценарій для людини, яка занадто полюбляє перебувати в центрі уваги.

У жовтні Трамп навіть сказав, що розчарування від поразки на виборах може змусити його покинути США. Так чи інакше, Трамп «як особистість», швидше за все, нікуди не зникне, і його ім’я й надалі часто буде в центрі уваги, резюмує BBC.

Увечері 7 листопада стало відомо про перемогу Джо Байдена, який набрав разом з Пенсільванією 273 голоси вибірників.

Світові лідери шлють привітання Байдену і майбутнього віце-президента Камалі Харріс. З перемогою на виборах Байдена також привітали президент України Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Детальніше про те, як може позначитися на Україні перемога Джо Байдена на президентських виборах в США, читайте в статті Олега Шамшура «Вимоглива симпатія» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі