Щеплення може знадобитися частіше: у Bionеtch дали прогноз щодо боротьби з пандемією

Поділитися
Щеплення може знадобитися частіше: у Bionеtch дали прогноз щодо боротьби з пандемією © chto-proishodit.ru
Масова вакцинація може знизити кількість інфікованих на 92%.

Масова вакцинація дозволить людству взяти коронавірус під контроль і впоратися з пандемією, вважає керівник компанії BioNTech Угур Шахін (американська Pfizer та німецька BioNTech є розробниками однієї з провідних антиковідних вакцин – ред.).

«Після вакцинації кількість людей, які отримують позитивний ПЛР-тест на COVID-19 та є заразними, зменшується на 92%. Це доводить, що пандемію можна ефективно стримувати, якщо щеплення отримає достатня кількість людей», - розповів він в інтерв'ю Bild, посилаючись на дані досліджень.

Шахін також обговорив із журналістами питання мутації вірусу та ефективності захисту вакцин щодо них. Наявні препарати довели ефективність проти штаму з Великої Британії, однак вони менш ефективні про мутації з Бразилії і найгірше захищають від різновиду COVID-19, що з’явився у ПАР.

«У разі появи небезпечного штаму, дієвим підходом може бути введення третьої дози наявної вакцини. Таке підсилення щеплення може спровокувати настільки сильну імунну реакцію, що навіть сильніший штам не зможе її подолати», - цитує керівника BioNTech «Укрінформ».

На його думку, якщо людство хоче сповільнити поширення коронавірусу, двох доз вакцини може виявитися замало.

«Якщо ми хочемо сповільнити поширення вірусу у майбутньому й зменшити рівень інфікування, то підсилювати щеплення треба частіше, можливо щорічно, або що півтора року», - зауважив Шахін.

Із самого початку пандемії коронавірусом інфікувались понад 113 мільйонів людей, 2,5 мільйони померли. У світовому антирейтингу нових випадків захворювання Україна на 17-му місці.

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн - купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Зі стартом прищеплювальної кампанії в Україні активізувалася дезінформація про неї. Фейки про вакцинацію охопили майже мільйонну авдиторію. Їх, у межах гібридної інформаційної війни, активно поширюють Росія та Китай.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі