В Білому домі останнім часом обговорюють ідею вдарити по російським або іранським угрупованням на службі у сирійського диктатора Башара Асада, якщо той все-таки застосує хімічну зброю у Сирії; у Росії небагато шансів відбити цей можливий ракетний удар через низку причин, пишуть росЗМІ із посиланням на російських військових експертів.
Так, для відбиття гіпотетичного ракетного удару по російських позиціях кількість вогневих засобів ураження Росії має мінімум вдвічі перевищувати кількість крилатих ракет США. У Росії в Сирії таких можливостей практично немає.
"Треба розуміти, що ймовірний противник прекрасно знає, скільки у нас зенітно-ракетних комплексів на даному напрямку, і вже давно розкреслив на картах циркулем радіус їхньої дії... У нашій сьогоднішній дійсності для гарантованого ураження однієї крилатої ракети необхідно не менше двох зенітних ракет. Кількість вогневих засобів ураження сторони, що обороняється, має мінімум вдвічі перевищувати кількість крилатих ракет нападника", - заявив російський військовий експерт Володимир Коровін.
Фахівці уточнюють, що атаку ракетами навіть при рівній або мінімальній перевазі теоретично відбити все ж можливо - для цього необхідна тісна взаємодія сил ВМФ, ВКС і Сухопутних військ Росії. Проте зазначений паритет у РФ миттєво розвіється в пил, залучи США всі свої стягнуті у Середземне море ракетоносні кораблі та літаки, а з прикладами численного "дружнього вогню" в російській армії навряд чи ця взаємодія є.
Втім, у РФ вважають, що насправді "жодна сторона не має переваги над іншою", і США не завдасть ракетного удару, тому що побоюється російської армії.
"Ми не Ірак 1991-го і не Югославія 1999-го. У ймовірного супротивника немає вирішальної переваги. Тільки це їх і зупиняє", - заявив Коровін, коментуючи відповідне питання росЗМІ.
Нагадаємо, США заявили про те, що у них є докази підготовки військ Асада до нової хімічної атаки на провінцію Ідліб. Канада та Франція застерегли режим сирійського диктатора від такого кроку.
10 вересня американська розвідка заявила про отримання інформації, що сирійський диктатор Башар Асад, нібито, дав своїм військам дозвіл застосувати хлор проти повстанців в Ідлібі.
Ідліб – єдиний регіон Сирії, який залишається у руках сирійської опозиції. У 2017 році там була створена північна зона деескалації, куди могли переміститися бойовики із сім'ями, які відмовилися скласти зброю. Відновлення Дамаском контролю над провінцією по суті стане кінцем масштабного військового протистояння режиму Асада в Сирії.