Наголошується, що в провінції Ідліб мільйони ні в чому не винних громадян знаходяться під неминучою загрозою атаки з боку режиму Асада, підтримуваного Росією та Іраном.
У свою чергу генсек ООН Антоніу Гутерреш назвав конфлікт у Сирії "просоченим кров'ю".
"Повномасштабна битва в провінції Ідліб у Сирії створить гуманітарний кошмар – що відрізняється від будь-якого іншого, який все бачили в цьому просоченому кров'ю конфлікті. Моє послання всім сторонам: захищати цивільне населення. Захищати лікарні. Поважати міжнародне гуманітарне право. Боротьба з тероризмом не звільняє воюючі сторони від виконання основних зобов'язань по міжнародному праву", - заявив генсек ООН.
A full-scale battle in Syria's Idlib province will create a humanitarian nightmare unlike any seen in this blood-soaked conflict. My message to all parties: Protect civilians. Preserve hospitals. Respect international humanitarian law. 1/2 pic.twitter.com/8hM8qlKwo9
- António Guterres (@antonioguterres) September 11, 2018
Речник Державного департаменту США Хізер Ноєрт підтримала заклик генсека ООН.
"Безпека і захист близько 2,9 мільйона цивільних осіб, які проживають в Ідлібі та прилеглих районах, що знаходяться під загрозою. Ми приєднуємося до Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, закликаємо всі сторони захищати цивільних осіб, захищати лікарні і поважати міжнародне гуманітарне право", - йдеться в заяві Ноєрт.
The safety and protection of some 2.9 million civilians residing in Idlib and surrounding areas are at risk. We join @UN Secretary-General @antonioguterres in calling all parties to protect civilians, preserve hospitals, and respect international humanitarian law. #Syria https://t.co/RjZc6q79EP
- Heather Nauert (@statedeptspox) September 12, 2018
У свою чергу один з головних союзників режиму Асада Росія заявила, що сирійська влада не має наміру застосовувати хімічну зброю. А сирійське державне агентство SANA вранці почало поширювати повідомлення про "можливі провокації з використанням хімічної зброї" в Ідлібі з боку "Білих касок".
"Сирійська влада не має наміру застосовувати хімічну зброю. З військової точки зору такі дії не можуть бути обґрунтовані, це було б запрошенням західної "трійці" завдати удару по Сирії. Це виглядає як провокація супротивників Дамаска, які шукають підтримки з-за кордону", - йдеться в повідомленні Місії РФ при ООН.
#Syrian authorities have no intention of using CW. From military point of view such actions cannot be substantiated, it would be an invitation to the Western "troika" to strike Syria. Instead a provocation of opponents of Damascus, seeking the support from abroad, looks possible. pic.twitter.com/kgpAC7EgXO
- Russian Mission UN (@RussiaUN) September 11, 2018
Нагадаємо, США заявили про те, що у них є докази підготовки військ Асада до нової хімічної атаки на провінцію Ідліб. Канада та Франція застерегли режим сирійського диктатора від такого кроку.
10 вересня американська розвідка заявила про отримання інформації, що сирійський диктатор Башар Асад, нібито, дав своїм військам дозвіл застосувати хлор проти повстанців в Ідлібі.
Ідліб – єдиний регіон Сирії, який залишається у руках сирійської опозиції. У 2017 році там була створена північна зона деескалації, куди могли переміститися бойовики із сім'ями, які відмовилися скласти зброю. Відновлення Дамаском контролю над провінцією по суті стане кінцем масштабного військового протистояння режиму Асада в Сирії.