"Шанхайська шістка" зібралася на саміт у Бішкеку для обговорення Сирії

Поділитися
Голови держав-членів ШОС відкрили саміт засіданням у вузькому складі © knews.kg
Лідери країн ШОС - Росії, Киргизстану, Китаю, Казахстану, Таджикистану і Узбекистану - відкрили саміт у Бішкеку. На порядку денному - конфлікт у Сирії, ядерна програма Ірану та Афганістану.

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв відкрив саміт Шанхайської організації співробітництва у Бішкеку.

"Впевнений, що наша робота буде плідною. Сьогодні на розгляд виноситься низка важливих питань, що стосуються різних аспектів співробітництва", - заявив Атамбаєв.

Під час засідання у вузькому складі лідери країн-учасниць ШОС (голови Росії, Киргизстану, Китаю, Казахстану, Таджикистану і Узбекистану) одноголосно погодилися з порядком денним і списком документів, внесених для підписання. Одним із центральних питань стане найважливіша світова тема - ситуація навколо Сирії.

Окрім цього, лідери країн ШОС обговорять подальші кроки щодо боротьби з тероризмом і наркотрафіком у зв'язку з виведенням міжнародних військ з Афганістану, а також ядерну програму Ірану.

Також планується обговорити російську ініціативу про створення Фонду розвитку ШОС і китайську - про створення Банку розвитку ШОС.

Пізніше до засідань саміту приєднаються президенти держав-спостерігачів - Ірану, Афганістану та Монголії. Нагадаємо, раніше Україна також виявляла бажання активізувати співпрацю з цією організацією. У 2012 році президент України Віктор Янукович висловив побажання стати спостерігачем у ШОС.

Також у роботі саміту візьмуть участь генеральні секретарі ЄврАзЕС, ОДКБ, виконавчий секретар СНД, заступник генерального секретаря ООН і представники Пакистану та Індії.

Право провести наступне засідання ради голів держав ШОС у 2014 році переходить до Таджикистану, який прийме від Киргизстану головування в організації.

Шанхайська організація співробітництва (ШОС) - регіональна міжнародна організація, заснована в 2001 році лідерами Китаю, Росії, Казахстану, Таджикистану, Киргизстану та Узбекистану. ШОС не є військовим блоком або відкритою регулярною нарадою з безпеки, а займає проміжну позицію. Головними завданнями організації проголошено зміцнення стабільності і безпеки, боротьбу з тероризмом, сепаратизмом, екстремізмом, наркотрафіком, розвиток економічного співробітництва, енергетичного партнерства, наукової і культурної взаємодії. !zn

Читайте також:

Лавров і Керрі обговорюють в Женеві сирійську проблему, переговори можуть затягнутися

Китай допоможе Україні отримати статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва

Путін звернувся до американців: Удар по Сирії призведе до нової хвилі тероризму

Саміт G20: Обама влаштував демарш, а Путіна закликали "ловити момент", щоб зупинити війну в Сирії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі