Шаблістка Ольга Харлан виграла золото чемпіонату світу

Шаблістка Ольга Харлан виграла золото чемпіонату світу Ольга Харлан виграла чемпіонат світу © lexpress.fr
Українська спортсменка здолала у фіналі росіянку Катерину Дяченко, поповнивши свою колекцію нагород золотою медаллю чемпіонату світу.

Українська фехтувальниця Ольга Харлан вперше в своїй кар'єрі виграла золото чемпіонату світу, який проходить цими днями в Будапешті.

У фіналі 22-річна українка обіграла росіянку Катерину Дяченко - 15:12. Таким чином, до чотирьох золотих медалей чемпіонату Європи, золота Олімпіади в Пекіні в командних змаганнях, бронзі Лондона в індивідуальній першості Харлан додала ще й нагороду вищої проби світового форуму.

Як повідомляє прес-служба Федерації фехтування України, до цього Ольга двічі піднімалася на другу сходинку світового п'єдесталу пошани - в 2009 році в Анталії і в 2010 в Парижі, а в 2011 в Катанні стала володаркою бронзи світового чемпіонату.

В Будапешті шлях до фіналу для Харлан склався нелегко. Особливо важким був півфінальний бій з кореянкою, олімпійською чемпіонкою Лондона Кім Жион. Українка поступалася по ходу матчу 12:14, але зуміла відіграти три очки поспіль і завершила поєдинок на свою користь.

У фіналі проти Дяченко шаблістка з Миколаєва відразу ж взяла в свої руки ініціативу і повела 8:1. Але після перерви росіянка зуміла переламати хід бою і в підсумку рахунок став рівним 12:12. Проте Харлан знову проявила бійцівський характер і витримку і перемогла.

Додамо, що Харлан, як і раніше очолює світовий рейтинг шаблісток.

Також слід зазначити і успіх українського рапириста Ростислава Герцика, який завоював бронзу ЧС. Для України ця медаль є в якійсь мірі історичною, адже це перша нагорода, здобута в чоловічій рапірі на чемпіонаті світу за останні 13 років, коли в 1999-му в цьому виді зброї Сергій Голубицький в третій раз поспіль завоював чемпіонський титул.