Сербія розвертається від ЄС до Росії через гроші і газ – Die Zeit

Поділитися
Сербія розвертається від ЄС до Росії через гроші і газ – Die Zeit Путін і Брюссель тиснуть на Белград. © srbin.info
Кремль і Євросоюз тиснуть на Белград і змушують його нарешті визначитися, з ким розвивати відносини.

3 дедалі більше розвертається від Євросоюзу до Росії через тиск, який Кремль посилив на Белград з початком конфлікту в Україні.

Про це пише німецьке видання Die Zeit. Оглядач нагадує, що з одного боку серби прагнуть інтегруватися з ЄС. Але в цей же час вони дуже ідеалізують російського президента Володимира Путіна. На фоні конфлікту Брюсселя і Москви через Україну Белград відмовився вводити санкції разом з європейською стороною.

Такий крок не дуже вписується в євроінтеграційний курс Сербії. Крім того, Кремль змушує балканську країну таки будувати свою ділянку газопроводу "Південний Потік", від якого ЄС вирішив поки що відмовитися. Також, поки Брюссель сперечається з Москвою через Україну, російські і сербські збройні сили проводять спільні навчання в Сербії.

Прихильність сербів до Росії можна пояснити сентиментами часів Югославії, коли Белград також декларував свій "особливий" шлях розвитку, як і Москва, і кидав виклик Заходу.

Оглядач також пояснює, що любов до "великого брата" у сербів також обумовлена великою фінансовою залежністю. Нещодавно Путін в Белграді пообіцяв російські інвестиції в галузі сербської економіки.

В цей же час, Москва намагається шантажувати сербську сторону газом. В Белграда накопичилися багатомільйонні борги перед "Газпромом". Через це Росія майже на третину скоротила постачання газу в Сербію з-за боргів. В цей же час, Сербія платить одну з найвищих цін за російський газ в Балканському регіоні. Любов до Росії не псує навіть те, що "Газпром" володіє найбільшою в Косово енергетичною компанією NIS, купівля якої відбулася в 2008 році. І попри те, що вона розташована в частково визнаній республіці, косовська компанія вже давно окупилася.

Євросоюз зобов'язав Сербію ввести санкції проти Росії в обмін на вступ до ЄС. Однак пізніше стало відомо, Белграл не послухається ЄС в питанні санкцій проти Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі