"З Росією ми бажаємо підтримувати всеосяжне співробітництво і дружні відносини в політичній і економічній сферах, в науці, культурі, освіті, а також в питаннях оборони, безпеки і військової промисловості. І ми продовжимо це і надалі. Тому Сербія залишиться послідовною у своїй політиці і не буде приєднуватися до європейських антиросійських санкцій. Більш того, сподіваємося і бажаємо скасування санкцій проти Росії як можна швидше", - сказав Дачич.
За його словами, у такого рішення є свої наслідки, оскільки воно стоїть на перешкоді євроінтеграційним цілям Сербії.
"Ви знаєте, Російська Федерація - благонадійний і традиційний друг Сербії. Крім того, один із найважливіших економічних партнерів і ринків збуту сербських товарів. Наші відносини ґрунтуються на взаємоповазі, довірі та безперервній підтримці, яку Росія надає Сербії. Нагадаю, у травні 2013 року була підписана Декларація про стратегічне партнерство між нашими країнами. Вона підтверджує, що обидві країни на двосторонній політичній та економічній основі орієнтовані на довгострокову співпрацю", - додав він.
У той же час Даачич звинуватив ЄС у політиці подвійних стандартів, оскільки дочірні компанії з Росії, які зареєстровані і працюють у Сербії, потрапили під санкції, а дочірні компанії російських підприємств, зареєстровані в ЄС, під санкції не потрапили.
Нагадаємо, що раніше в інтерв'ю балканським ЗМІ посол України Олександр Александрович заявив, що Росія використовує Сербію для дестабілізації Західних Балкан, ця країна є інструментом для знищення Європи.
У свою чергу міністерство закордонних справ Сербії звинуватило посла України Олександра Александровича в спробах погіршити відносини Сербії з Росією, і пригрозило наслідками.
У свою чергу в МЗС України висловили значне занепокоєння через незаконні контакти представників Сербії з окупованим Кримом.