"У нас з одного боку інтеграція з Європою, і водночас з іншого боку – розпад всередині країни", - сказав Reuters Верховний представник щодо Боснії і Герцеговини Валентин Інцко, чиє відомство допомагає зберігати мир після війни 1992-1995 років.
"Ми втрутимося, якщо будуть порушені червоні лінії. Якщо боснійські серби оголосять референдум про незалежність – це буде така червона лінія", - додав він.
За умовами Дейтонської мирної угоди, яка поклала край війні, Боснія розділена на дві автономні частини: Республіку Сербську, в якій здебільшого живуть етнічні серби, і Федерацію Боснії і Герцеговини, в якій мешкають босняки і хорвати. Дві частини в одну країну об'єднує спільний уряд.
Лідер боснійських сербів і націоналіст Мілорад Додік вже заявив, що процес вступу до ЄС буде залежати від того, чи будуть враховані політичні цілі сербів. Він пригрозив виходом Республіки Сербської зі складу країни заради більш тісних відносин з Росією. У свою чергу, лідери боснійських хорватів пригадали про квазіформування Герцег-Босна, яке існувало в часи війни, і пропонують розділити країну на три за етнічним принципом.
Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що серби можуть відділитися від Боснії і Герцеговини. Напругу посилюють войовничі коментарі як сербів, так і босняків. Колишній міністр повітряної оборони Боснії і Герцеговини Сефер Галілович назвав сербів "нацистами", а в цей час лідер босняків Бакір Ізетбегович сказав: "Ніхто більше за нас не готовий захищати країну до останнього. І краще, щоб ніхто не змушував нас це ще раз доводити".