Серби можуть відділитися від Боснії і Герцеговини – Wyborcza

Поділитися
Серби можуть відділитися від Боснії і Герцеговини – Wyborcza Республіка Сербська може вирішити відділитися від БіГ. © ross-bel.ru
Конфлікт у балканській країні може знову спалахнути.

Захід дуже занепокоєний референдумом, який у неділю збирається провести Республіка Сербська, яка має автономний статус у Боснії і Герцеговині.

"Те, що роблять політики Республіки Сербської – це гра з вогнем", - сказав Gazeta Wyborcza верховний представник по Боснії і Герцеговині Валентин Інцко.

Проти сербського голосування виступили з критикою посли восьми країн, які за Дейтенською угодою спостерігають за збереженням миру в балканській країні. Дії Баня-Луки не критикує тільки Росія. Референдум, який повинен пройти у неділю, ставить на голосування питання про призначення на 9 січня офіційного дня незалежності регіону. Саме в цей день 1992 року місцевий парламент сербів у Боснії і Герцеговині оголосив про незалежність. І це стало однією з причин початку війни, яка тривала з 1992 до 1995 року і забрала життя в понад 100 тисяч людей.

Влада у Сараєво боїться, що сербський референдум може стати початком відділення сербської автономії. Боснійський конституційний суд нещодавно назвав голосування таким, що суперечить конституції країни. Це рішення підтримав Захід, який боїться, що збройний конфлікт може знову спалахнути в балканській країні.

Напругу посилюють войовничі коментарі як сербів, так і босняків. Колишній міністр повітряної оборони Боснії і Герцеговини Сефер Галілович назвав сербів "нацистами", а в цей час лідер босняків Бакір Ізетбегович сказав: "Ніхто більше за нас не готовий захищати країну до останнього. І краще, щоб ніхто не змушував нас це ще раз доводити".

В цей час, влада Республіки Сербської заявила, що буде "захищати країну, якщо вона буде атакована", і наказала військовим підвищити бойову готовність. В цей же час, посол Росії в Боснії і Герцеговині підтримав сербський референдум.

Gazeta Wyborcza зауважує, що балканська країна вже давно стала політичним полігоном для Москви і Заходу. В четвер лідер боснійських сербів Мілорад Додік полетів у Москву, щоб залучитися підтримкою референдуму. Експерти припускають, що Росія буде старатися поглибити конфлікт і дестабілізувати регіон, принаймні доти, доки з неї не знімуть санкції за агресію проти України.

Нагадаємо, що нещодавно Євросоюз прийняв заявку на членство від Боснії і Герцеговини. Тепер Єврокомісія визначить, чи відповідає Боснія і Герцеговина критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство – цей процес займе близько року, а також встановить, яким критеріям країні треба буде відповідати, щоб добитися повноцінного членства.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі