Велика війна на Близькому Сході та гуманітарна криза, спровокована крокуючим до Європи потоком мусульманських біженців – це результат провалу політики США у регіоні.
Відповідну оцінку висловив сенатор Джон Маккейн в інтерв'ю для сербської служби "Голосу Америки". За його словами, для запобігання кризи слід було зберегти контроль над Іраком та позбутися режиму Асада у Сирії.
Маккейн також визнав, що недолуга дипломатія США знову дозволила Росії зайняти провідні позиції у регіоні – вперше з 1973 року, коли Предизент Єгипту Анвар Садат випровадив росіян зі своєї країни.
"Переважним впливом в Сирії зараз користуються Росія, "Хезболла", Іран та різні інші фракції, які зараз домінують і укріплюються таким чином, що відхід Башара Асада найближчим часом представляється вкрай малоймовірним. Це одна з найсерйозніших криз, з якими Європа та США стикалися після закінчення Другої світової війни", - зазначив він.
Маккейн також підтримав оцінку головнокомандуючого силами НАТО в Європі Філіпа Бридлава, який вважає міграційну кризу зброєю, націлену на дестабілізацію країн ЄС.
Вплив РФ у регіоні виріс після початку її власної військової кампанія в Сирії, розпочатої за запитом президента Башара Асада. 26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про перемир'я в Сирії. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог. Президент Асад, у свою чергу, призначив парламентські вибори в Сирії на 13 квітня.
Проте, як свідчать публікації в New York Times і The Wall Street Journal, у Вашингтоні не довіряють Кремлю, вважаючи, що РФ, швидше за все, не буде дотримуватися режиму припинення вогню, на який сама ж погодилася.